کمپرسورباد ساخت ایران

کمپرسورباد ساخت ایران

تولیدکمپرسورباد

ایران کمپرسور

از آنجایی که کمپرسور باد یک دستگاه مکانیکی می باشد و وظیفه تولید هوا در فشار های زیاد را بر عهده دارد و همچنین به وفور در صنعت، مانند صنایع تولیدی، صنایع غذایی، صنایع خودرو سازی مورد استفاده قرار می گیرد از اهمیت خاصی برخوردار می باشد، از این جهت تولید کمپرسور باد باید توسط تیم متخصص و حرفه ای صورت گیرد و همچنین باید از بادوام ترین و با کیفیت ترین متریال اولیه برای ساخت کمپرسور استفاده گردد، زیرا چنانچه در این مرحله خطایی صورت گیرد باعث صدمه بر این ماشین می شود و همچنین ممکن است باعث مصدوم شدن افرادی که در محدوده کمپرسور قرار دارند شود، لذا باید به این نکته مهم و حیاتی در تولید کمپرسور باد که ذکر گردید، توجه بسیار زیادی گردد تا عواقب بعدی صورت نگیرد.

تولید کمپرسور باد در سال های اخیر در ایران نیز توسط کارگاه های متعددی صورت می گیرد و بسته به تیمی که در آن مجموعه کار می کنند و همچنین مواد خام اولیه ای که استفاده می نمایند می تواند کیفیت محصول را بالا یا پایین ببرد. در تولید کمپرسورباد در بخش ساخت مخزن باید توجه ویژه ای گردد که از ورق با ضخامت مشخص استفاده گردد و چنانچه در محاسبه ورق مورد استفاده خطایی صورت گیرد می تواند باعث ترکیدن مخزن گردد که خوشایند نمی باشد و صدمات زیان باری را وارد می سازد. در خط تولید کمپرسور باد، قطعاتی مانند سیلندر و پیستون و یا شفت های مارپیچ، می تواند یا بصورت وارداتی از کشور های دیگر وارد و نصب گردد و یا توسط افراد ماهر و متخصص با استفاده از دستگاه های تراشکاری متعددی که در خط تولید رویت می شود و هر کدام از آنها وظیفه ای را بر عهده دارند مانند تراش و ساخت، طراحی و ساخته شوند.

همچنین در خط تولید کمپرسور باد از جوشکاری های بسیار حساس و دقیق استفاده می شود و پس از آن با روش های مختلف، کیفیت جوش تست می شود و چنانچه در این مرحله دقت کافی صورت نگیرد و هوای فشرده به بیرون از کمپرسور نشت کند موجب می شود به کمپرسور فشار بسیار زیادی تحمیل گردد و به خوبی بازدهی ندهد و پس از مدت کوتاهی کمپرسور آسیب ببیند. بحث دیگری که در تولید کمپرسورهای باد نقش دارد این است که ابزار دقیق، مانند درجه فشار (مانومتر) و سنسورهای قطع جریان فشار هوا و … که مورد استفاده قرار می گیرد باید کاملا کالیبره و با کیفیت باشند زیرا چنانچه این ابزار ها معیوب گردند می تواند باعث ترکیدگی مخزن گردد و یا اینکه فشار لازم متناسب با نیاز تولید نگردد. همچنین در هنگام انتخاب نوع کمپرسور هوا باید به میزان صدا و لرزش تولیدی کمپرسورها توجه داشت چون بعضی کمپرسور ها به دلیل نوع طراحی و نوع کمپرسور شان صدا و لرزش زیادی تولید می کنند که ممکن است مورد پسند مشتری نباشد و یا در مکانی که استفاده می شود مانند بیمارستان ها یا دندان پزشکی ها آلودگی صوتی زیادی تولید نماید.

کمپرسورهای باد ساخت ایران

در این بخش به بررسی کمپرسورهای باد ساخت ایران می پردازیم که یک تولید ملی به حساب می آید و یک افتخار بسیار غرور آمیز برای کشوری می باشد که از سوی کشور های دیگر تحریم شده است ولی باز هم با پشت پا زدن به تحریم ها در زمینه کمپرسورهای باد ساخت ایران توانسته خود را از دیگر کشور ها بی نیاز نماید. مهندسین و طراحان توانمند کشورمان توانسته اند با ذکاوت و تیزهوشی خود و تکیه بر تکنولوژی ساخت سیستم های فشار بالا، کمپرسورهای باد را در ظرفیت های مختلف که بیشترین استفاده در صنعت را دارد تولید نمایند.کمپرسور باد ساخت ایران در سه دسته سبک (خانگی)، متوسط (کارگاه های کوچک) و سنگین (کارخانجات و تولیدی های بزرگ) طراحی و به بازار عرضه می گردد. ویژگی منحصر بفرد این نوع از کمپرسورهای باد ساخت ایران این است که از کیفیت بسیار خوبی برخوردار هستند و خدمات پس از فروش بسیار عالی نیز دارند و در صورتی که قطعه ای از آنها معیوب شود می توان به راحتی قطعه جدید را جایگزین قطعه معیوب نمود و دغدغه کمیاب بودن آن قطعه را از ذهن دور نمود.

همچنین ویژگی بارز دیگر کمپرسورهای باد ساخت ایران این می باشد که هزینه خرید این سیستم ها نسبت به نمونه خارجی آن بسیار کمتر می باشد و به راحتی و با هزینه کمتر می توان آنها را خریداری نمود. از طرف دیگر با خرید کمپرسورهای باد ساخت ایران می توان به چرخه اقتصادی کشور کمک شایانی نمود. اکنون کمپرسور های باد ساخت ایران در مدل های مختلفی از جمله مدل افقی و ایستاده، همچنین مدل های دو الی چهار سیلندری که با موتور های قدرتمند و با کیفیت ساخته شده اند، می توانند متناسب با برق محل نصب مانند تک فاز و سه فاز راه اندازی گردند. کمپرسورهای باد در ظرفیت های مختلف و انواع متفاوت مانند کمپرسورهای پیستونی و اسکرو با بهره گیری از بهترین آلیاژهای موجود متناسب با نیاز مشتری طراحی و ساخته می شوند و به بازار عرضه می گردند.

کمپرسورهای بدون روغن (oil free)

جهت فشرده سازی هوا در کمپرسور هایی که تابع استفاده از روغن می باشند در دو دسته کمپرسورهای بدون روغن (oil free) و کمپرسورهای روغنی (oil Injected) قرار می گیرند. روغن در کمپرسورهای روغنی (oil Injected) نقش روانکاری بین شفت ها و سیلندر را دارد که موجب می شود اصطکاک سطح تماس بینشان تا حد بسیار زیادی کاهش یابد و کمپرسور معیوب نگردد. کمپرسورهای بدون روغن (oil free) در صنایعی از جمله دندان پزشکی، داروسازی، مواد غذایی و… استفاده می گردند زیرا در این صنایع به وجود روغن در هوای خروجی از کمپرسور حتی به مقدار خیلی ناچیز در حد میکرو بسیار حساس هستند و موجب آلوده شدن محصولات می شود و هوای خروجی از کمپرسور باید عاری از هرگونه روغن باشد، هر چند در کمپرسور های روغنی هوای خروجی از چندین فیلتر می گذرد و به ظاهر عاری از روغن می باشد ولی در مقیاس میکروسکوپی باز هم ذرات روغن در هوا دیده می شود. بدین منظور، کمپرسورهای بدون روغن (oil free) به گونه ای ساخته می شوند که در هوای خروجیشان ذره ای روغن نباشد و به منظور از بین بردن دمای بسیار زیاد قطعات داخلی که با یکدیگر اصطکاک دارند و به دلیل استفاده نکردن از روغن مجبورند آنها را از جنس آلیاژهایی مانند گرافیت و سرامیک بسازند.

انواع کمپرسورهای بدون روغن (oil free):

کمپرسور های جابجایی مثبت شامل پیستونی، اسکرو

کمپرسورهای پیستونی که نوعی از کمپرسور های جابجایی مثبت ( Displacement Positive compressor) هستند و عملکردشان به گونه ای می باشد که از یک پیستون، سیلندر و میل لنگ چرخشی  تشکیل شده است. میل لنگ با حرکت چرخشی خود پیستون را داخل سیلندر عقب و جلو می کند و طی سیکل های متعدد هوا را فشرده می سازد و بیشتر برای گاز هایی مانند اکسیژن، هیدروژن، گاز بدون روغن که به اصطلاح PET نامیده می شود، کاربرد دارد و حداکثر فشار نهایی که می تواند تولید نماید حدود 45 بار (4500 کیلو پاسکال) می باشد.

کمپرسور های دینامیکی (انرژی جنبشی) شامل سانتریفیوژی

این نوع کمپرسور ها بدون نشت هوا و عاری از تولید هرگونه آلایندگی محیطی در هوای خروجی می باشند، در دو نوع محوری و شعاعی در بازار موجود است، در نوع محوری که مکانیزم گریز از مرکز در آن حاکم است باعث فشردگی هوا می گردد و در نوع شعاعی از مکانیزم توربین استفاده می شود که گاها به همین نام نیز مشهور است و بیشتر برای گازهایی مانند متان، آرگون و نیتروژن و … مورد استفاده قرار می گیرند. این نوع از کمپرسورهای بدون روغن (oil free) می توانند حداقل فشار 10 کیلو پاسکال (0.1 بار) و فشار خروجی تا 1000 بار را فراهم سازند. کمپرسور های دینامیکی هوا را با فشار ثابت تولید می نمایند و تقریبا در دسته کمپرسورهای بی صدا قرار دارند.

کمپرسورهای بدون روغن (oil free) از نوع اسکرو نحوه عملکردشان به این شکل است که در کمپرسورهای با توان فشردگی کم ، هوا وارد عنصر کمپرسور مرحله 1 می شود و تا یک فشار کم حدود 5/2 بار فشرده می شود و به دلیل اینکه عنصر های کمپرسور که شامل شفت مارپیچ متحرک و شفت مارپیچ ثابت می باشند با سرعت بسیار زیادی به درون یکدیگر با فاصله اندکی دوران می یابند باعث ایجاد دمای بسیار زیادی می شوند و چنانچه هوایی که در مرحله اول فشرده شده و عملیات خنک سازی روی آن انجام نگرفته باشد و وارد مرحله 2 گردد باعث آسیب جدی به سیستم می شود به همین دلیل هوای فشرده وارد مرحله خنک سازی می شود تا دمای هوا پایین آید و سپس این هوای فشرده وارد عنصر مرحله 2 گردیده و هوا تا حدود 10 بار فشرده گردیده و به دلیل دمای بالای هوا فشرده شده باز هم خنک سازی انجام می شود و از خروجی خارج می گردد.

در صورتی که سایز دستگاه کمتر از 1 متر باشد و در فشار های پایین باشد می توان از نوع کمپرسورهای بدون روغن (oil free) پیستونی که پیچیدگی کمتری نسبت کمپرسورهای اسکرو دارند و بیشتر در صنایع دندان سازی کاربرد دارند استفاده نمود.

برگشت به بالا
0 : 0 : 0
مدير فني: ٠٩٣٦١١٥١٦٨٥
مدير فروش: ٠٩١٥٣٣٣٣٥٣٣
دفتر مركزي: ٠٥١٣٨٥٩٥٣٣٣
پشتيباني سايت: ٠٩١٥١٥١٥١٥٤
واحد گارانتي و خدمات: ٠٥١٣٨٥٤٣٣١١