بلاگ

کمپرسور باد سایلنت

امتیاز شما به این مقاله:

کمپرسور باد سایلنت با صدای کم و آرومی که دارند راحتی هنگام کار با کمپرسور را برای شما به ارمغان می‌آورد. این کمپرسور ها همان چیزی است که باید در فضاهای شهری و عمومی مورد استفاده قرار بگیرند. البته بی صدا بودن تنها مزیت این کمپرسور نیست! در سیستم کمپرسور های سایلنت روغن وجود ندارد که همین بی روغن بودن باعث آلودگی کمتر و از بین رفتن هزینه های اضافی دستگاه می‌باشد.

آیا برای شما هم پیش آمده که بعد از کار با کمپرسور های معمولی مانند کمپرسور پیستونی کلافه و عصبانی شده باشی؟ دلیل عصبانیت شما چه بود؟ قطعا یکی از بزرگترین مشکلات کار با کمپرسور های معمولی صدا سرسام آور آن ها است. همین هم باعث شده که نشود از این کمپرسور ها در فضای شهری خیلی استفاده شود. برای همین مشکل، کمپرسور سایلنت یا بی صدا وارد بازار شد.

کمپرسور های باد سایلنت علاوه براینکه باید از نظر ویژگی های فنی، با کیفیت و قدرتمند باشد، باید از نظر طراحی و ظاهری هم به طور استاندارد ساخته شده باشد تا کمپرسور هنگام کار کمترین استهلاک را داشته باشد و به قطعات کمپرسور آسیب نرسد.

کمپرسور سایلنت چیست؟

کمپرسور سایلنت چیست؟

کمپرسور های سایلنت، بی صدا یکی از انواع کمپرسور ها است که به دلیل بی صدا و بی روغن بودنش این نام ها را بر روی آن گذاشته اند. این کمپرسور ها بیشتر برای فعالیت های داخل شهر و مراکز عمومی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

اگر بخواهیم دقیق تر بگوییم برای مشاغلی چون کابینت سازان، ام دی اف کاران، دندانپزشکان، نقاشان ساختمانی، کاراگاه های درون شهر که مجبور به استفاده از ابزار های پنوماتیک و بادی در فضای های شهری هستند، مناسب است. دلیل آن هم بی صدا و لزرش بودن و عدم استفاده مکرر روغن در آن ها است.

اگر در فضاهای بسته و عمومی از کمپرسور بی صدا شود، خب مشکلی به وجود نمی‌آید ولی اگر این کمپرسور ها روغنی باشند، موجب آلودگی محیط می‌شوند. در کمپرسور های پیستونی همواره با وجود فیلتر ها، ولی باز هم مقداری روغن به همراه هوای فشرده شده از کمپرسور خارج می‌شود که همین باعث وقوع آلودگی هم می‌شود. اما در کمپرسور های سایلنت به غیر از تزریق اولیه که در کارخانه انجام می‌شود، دیگر لازم به استفاده و تزریق روغن و یا تصفیه روغن در آن ها نیست که همین کار آلودگی های احتمالی را به حداقل می‌رساند.

ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که کمپرسور باد یخچالی هم بدون صدا و لرزش هستند و حتی قیمت بهتری نسبت به کمپرسور های سایلنت دارند، پس چرا باید از این کمپرسور استفاده کنیم. بله، درست است، اما مهترین تفاوت کمپرسور های سایلنت و یخچالی، در استفاده روغن و عدم استفاده روغن است.

کمپرسور یخچالی با اینکه بدون صدا و لرزش هستند اما موتور آن ها از روغن استفاده می‌کند که همین باعث افزایش هزینه های گوناگون و ایجاد آلودگی های مختلف می‌شود، ولی در کمپرسور های باد سایلنت به دلیل عدم استفاده از روغن، هیچگونه آلودگی وجود ندارد. این مورد برای مطب های دندان پزشکی و صنایع غذایی که میزان آلودگی محیط بسیار برای آن‌ها مهم است، اهمیت دارد.

مقایسه ویژگی های ظاهری کمپرسور سایلنت ایران کمپرسور

شرکت ایران کمپرسور یکی از بهترین تولید کنند های انواع کمپرسور های سایلنت در اندازه و حجم های متفاوت است که در ساخت کمپرسور های خود از بهترین و مناسب ترین قطعات استفاده می‌کند و تمامی استاندارد ها را در ساخت کمپرسور های خود رعایت می‎کند.

این شرکت علاوه بر ساخت کمپرسور های با کیفیت از نظر فنی و سخت افزاری، تمامی کمپرسور های خود را با رعایت تمامی استاندارد های ساخت تولید و عرضه می‌کند. اگر بخواهیم که یکی از ویژگی های ظاهری کمپرسور های معمول و رایج در بازار را با ویژگی های ظاهری کمپرسور سایلنت ایران کمپرسور مقایسه کنیم، متوجه تفاوت های گوناگونی نسبت به یکدیگر می‌شویم.

اندازه و حجم مخرن کمپرسور باد سایلنت

حجم مخزن کمپرسور ایران کمپرسور دقیقا همان اندازه با چیزی است که بر روی آن نوشته شده است. اما در خیلی از مواقع کمپرسور های مشابه که اکثرا هم چینی هستند، به غلط حجم کمپرسور را بیان می‌کنند که همین باعث اشتباه مصرف کننده و خرابی کمپرسور باد می‌شود.

رعایت اصول ایمنی در کمپرسور های ایران کمپرسور

در خیلی از مشاغل استفاده کننده از کمپرسور های باد سایلنت، شرایط حکم می‌کند که کمپرسور را به طور مداوم جا‌به‌جا کنند، در این چنین مواقع ممکن است به هر دلیلی مانند برخورد جسم سنگین، سقوط، فشار و …. به قطعات کمپرسور آسیب برسد که این هم تعمیر و خرید قطعات و در نتیجه  هزینه اضافی را دربردارد. در کمپرسور های معمولی برای این شرایط، مواردی لحاظ نشده است، اما شرکت ایران کمپرسور با قرار دادن محافظ هایی در کمپرسور خود، از وقوع مشکلات احتمالی جلوگیری کرده است.

رعایت تمامی استاندارد ها در ساخت کمپرسور باد سایلنت

شرکت ایران کمپرسور، کمپرسور های خود را مطابق با اصول و تمامی استاندارد ها تولید می‌کند تا از استحلاک ،بروز مشکلات و خرابی جلوگیری کند و همین باعث افزایش عمر این کمپرسور ها می‌شود. در مقابل در خیلی از نمونه های مشابه چینی، استاندارد ها رعایت نشده است و استفاده از آن ها باعث بروز مشکلات و خرابی هایی برای کمپرسور می‌شود.

نمایش مشخصات فنی کمپرسور باد سایلنت

نمایش مشخصات فنی کمپرسور باد سایلنت

در تمامی کمپرسور ها یک برچسب مشخصات فنی بر روی موتور یا مخزن قرار می‌گیرد که نشان گر قدرت، راندمان، دور موتور، حجم مخزن و وزن کمپرسور است. کمپرسور های ایران کمپرسور با ارائه این برچسب تمامی اطلاعات و مشخصات فنی مربوط به کمپرسور خود را با بهترین شیوه به صورت بزرگ، خوانا، کامل قرار داده است و حتی یک بارکد هم بر روی این برچسب ها وجود دارد که با اسکن آن می‌توانید اطلاعات دقیق تری را نسبت به این کمپرسور در سایت مطالعه نمایید.

نتیجه گیری

کمپرسور باد سایلت با صدای کم و آرومی که دارند راحتی هنگام کار با کمپرسور را برای شما به ارمغان می‌آورد. این کمپرسور ها همان چیزی است که باید در فضاهای شهری و عمومی مورد استفاده قرار بگیرند.

ایران کمپرسور با رعایت تمامی استاندارد ها و ویژگی های ظاهری در طراحی کمپرسور باد خود، سعی در ساخت کمپرسور هایی با کیفیت و استاندارد برای مشتریان خود می‌کند. رعایت هرجه بهتر اصول و استاندارد ها در ساخت و طراحی کمپرسور، موجب کاهش استهلاک، افزایش راندمان و بهره‌وری، کاهش هزینه های اضافی و افزایش ایمنی قطعات می‌شود.

شما می‌توانید برای بازدید از انواع نمونه های کمپرسور باد سایلنت به فروشگاه اینترنتی ایران کمپرسور مراجعه نمایید یا با برقراری تماس (۰۵۱۳۸۵۴۳۳۱۱) با متخصصین این سایت ضمن ارائه مشاوره رایگان در خصوص خرید کمپرسور باد از قیمت و ویژگی آن ها اطلاع کسب نمایید.


کمپرسور باد سایلنت چیست؟

کمپرسور های سایلنت، یکی از انواع کمپرسور ها است که به دلیل بی صدا و بی روغن بودنش این نام ها را بر روی آن گذاشته اند. این کمپرسور ها بیشتر برای فعالیت های داخل شهر و مراکز عمومی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

ویژگی کمپریور باد سایلنت چیست؟

کمپرسور باد سایلنت با صدای کم و آرومی که دارند راحتی هنگام کار با کمپرسور را برای شما به ارمغان می‌آورد. این کمپرسور ها همان چیزی است که باید در فضاهای شهری و عمومی مورد استفاده قرار بگیرند.

نمایش بیشتر

تیم تولید محتوای ایران کمپرسور

یک تیم ۴ نفره علاقمند به موضوعات و ابراز های صنعتی

نوشته های مشابه

‫۱۱ دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا