آپدیت شده در: ۲۸ تیر ۱۴۰۰

راهنمای خرید کمپرسور باد و معرفی آن

راهنمای خرید کمپرسور باد

آخرین بروزرسانی : 1400/02/01


اگر با اصطلاحات کمپرسورهای هوا آشنایی نداشته باشید، خرید کمپرسور هوا می‌تواند برای شما بسیار سخت و مشکل شود. با توجه به مدل‌های بسیار متنوعی که در بازار موجود است، سردرگمی در هنگام خرید امری طبیعی می‌باشد. با توجه به این مسائل بر آن شدیم تا راهنمای خرید کمپرسور باد را برای شما عزیزان اماده سازیم. در راهنمای خرید کمپرسور هوا، تمامی جزئیات بسیاری از ویژگی‌های مهم کمپرسورهای هوا را شرح داده و به سوالاتی که در زمان خرید می‌تواند برای شما پیش ‌آید، پاسخ داده‌ایم.

عملکرد کمپرسور هوا چگونه است ؟

قبل از خرید کمپرسور باد، بهتر است با نحوه کار کمپرسور آشنا شوید. اگر بخواهیم ساده بگوییم، کمپرسور باد، هوا را فشرده کرده و آن را ذخیره سازی می‌کند تا در نهایت آن را به ابزارهایی که به هوا فشرده نیاز دارند، انتقال دهد. موتور کمپرسورهای هوا بسته به نوع، از برق یا سوخت دیزلی برای تامین نیروی مورد نیازشان استفاده می‌کنند.

عملکرد کمپرسور هوا چگونه است ؟

کمپرسورهای هوا، هوا را در یک محفظه مکیده و با کاهش حجم آن محفظه، فشار هوا را افزایش می‌دهند. سپس هوا فشرده شده را به یک مخزن انتقال می‌دهند.

کمپرسورهای هوا از سایزهای بسیار کوچک و قابل حمل که برای باد کردن لاستیک‌ها استفاده می‌شوند، گرفته تا سایزهای بسیار بزرگ مانند کمپرسورهای رفت و برگشتی عظیم یا توربرو کمپرسورها که در سیستم‌های انتقال از آنها استفاده می‌شوند، موجود هستند. کمپرسورهای هوا کاربردهای بسیار وسیعی در صنایع مختلف دارند. به طور کل کمپرسورها برای تامین هوا فشرده مورد نیاز ابزارها ساخته شده‌اند.

انواع کمپرسور هوا

انواع کمپرسور هوا

کمپرسورهای رفت و برگشتی

اولین مدل کمپرسوری که در مقاله راهنمای خرید کمپرسور باد بررسی می‌کنیم، کمپرسور رفت و برگشتی است. در این کمپرسورها از جمع شدن پیستون برای فشرده سازی هوا استفاده می‌شود. بدین گونه که حجمی از هوا وارد سیلندر شده و سپس با پایین آمدن پیستون، هوا متراکم می‌شود.

کمپرسورهای رفت و برگشتی متداول ترین نوع کمپرسور است که برای خیلی از مصارف و کاربردهای گوناگون جوابگو می‌باشد.

کمپرسورهای روتاری اسکرو

کمپرسورهای روتاری اسکرو دومین مدلی است که در این مقاله به آن می‌پردازیم. این مدل کمپرسور، برای فشرده سازی هوا، یک روتور هوا را به داخل سیلندری که در حال کوچک شدن است، می‌فرستد. کمپرسورهای روتاری اسکرو برای سیستم روان‌کاری از روغن استفاده می‌کنند. این روغن صرف خنک‌کاری، آب بندی و روانکاری می‌شود. قبل از خارج شدن هوا فشرده از کمپرسور روتاری لازم است تا روغن موجود در مخزن تخلیه شود.

کمپرسورهای دینامیک

کمپرسورهای دینامیکی با استفاده از پروانه چرخان، باعث افزایش و کاهش سرعت هوا شده و اینگونه هوا را فشرده می‌سازند. کاهش سرعت هوا باعث متراکم شدن آن می‌شود. برخی از کمپرسورهای دینامیکی بدون روغن بوده و برای استفاده در صنایع حساس، مناسب هستند.

کمپرسورهای سانتریفیوژ

به این کمپرسورهای سانتریفیوژ، گریز از مرکز نیز گفته می‌شود. این کمپرسورها با استفاده از مجموعه‌ای از مراحل، هوای در جریان داخل دستگاه را به صورت مداوم، فشرده و خنک می‌کنند. هوا توسط یک پر ئانه به سمت بیرون سرعت گرفته و این سرعت توسط یک دیفیوزر به فشار تبدیل می‌شود. این کمپرسورها به تعمیر و نگهداری کمتری نسبت به سایر کمپرسورها نیاز دارند و می‌توانند به صورت مداوم کار کنند.

کم صدا ترین کمپرسور هوا

صرف نظر از اینکه در چه محیطی از کمپرسور هوا استفاده می‌کنید، واضح است که دوست ندارید کمپرسور هوای شما مقدار زیادی صدا تولید کند. صدای زیاد کمپرسور هوا برای کارکنان، مشتری‌ها و اپراتورهای شما بسیار ناخوشایند است. به خصوص اگر در مدت طولانی در کنار کمپرسور هوا حضور داشته باشند. رنج صدای کمپرسورها در حدود 40 الی 92 دسی‌بل است. هر چه مقدار دسی‌بل کمتر باشد یعنی کمپرسور هوای شما کم صدا تر است.

متاسفانه کمپرسورهای بزرگ صدای بسیار زیادی تولید می‌کنند. در راهنمای خرید کمپرسور هوا چند فاکتور بسیار مهم برای تخمین صدای کمپرسور را معرفی کرده‌ایم.

1 – ورودی :

ورودی کمپرسور هوا یکی از پرصدا ترین قسمت‌های کمپرسورهای هوا می‌باشد. همچنین ورودی جزو یکی از اجزای اصلی بوده و نمی‌توان با اعمال تغییرات در آن موجب کاهش صدای تولیدی شویم.

ورودی کمپرسور هوا مانند جارو برقی، هوا را به داخل مکیده و در این هنگام صدای زیادی تولید می‌کند.

2 – اصطکاک :

اصطکاک بر اثر سایش اجزای متحرک به وجود می‌آید و هرچقدر تعداد اجزای متحرک کمپرسور بیشتر باشد، صدای بیشتری بر اثر اصطکاک تولید می‌گردد. از آنجایی که کمپرسورهای رفت و برگشتی از اجزای متحرک زیادی تشکیل شده‌اند، صدای ناشی از اصطکاک آنها نیز بیشتر از سایر کمپرسورها می‌باشد. کمپرسورهای روتاری می‌توانند تنها یک بخش متحرک داشته باشند و این کمپرسورها صدای به مراتب کمتری می‌سازند.

3 – منبع انرژی :

کمپرسورهای برقی بسیار کم صدا تر از کمپرسورهای بنزینی و گازی می‌باشند. در کمپرسورهای بنزینی و گازی، موتور متصل شده به دستگاه صدای بسیار زیادی تولید می‌کند.

4 – صدای لرزش :

لرزش‌ها نباید باعث ایجاد صدای زیادی شوند. از آنجایی که این لرزش‌ها به صورت مکرر و مداوم ایجاد می‌شوند، صدای زیاد و پیوسته‌ای خواهند ساخت. لرزش‌ها ممکن است بر اثر ساختار کمپرسور، مکان نصب آن و قطعات توخالی بوجود بیایند. همچین شل بودن پیچ و مهره ها دلیل دیگری از این موضوع میباشد.

5 – مواد اولیه :

موادی که در ساخت کمپرسور شما به کار رفته یکی از مهم‌ترین عوامل در ایجاد مقدار نویز و سر و صدا است. اگر کیفیت موادی که در ساخت کمپرسور استفاده شده، بالا باشد، قطعات ضخیم‌، چگال‌ و مستحکم بوده و اجازه‌ی ایجاد صدا و فرار کردن صدا از درون کمپرسور به بیرون را نمی‌دهد. اما در کمپرسورهای کم کیفیت، معمولا قطعات نازک‌تر بوده(مانند ورق مخزن) و صدا به بیرون کمپرسور نفوذ می‌کند.

اگر نیاز به خرید کمپرسور هوا بدون صدا را دارید، ما به شما خرید کمپرسور یخچالی بدون صدا و لرزش ایران کمپرسور را پیشنهاد می‌کنیم.

آیا استفاده از کمپرسور باد خطرناک است؟

به صورت خلاصه باید بگوییم کمپرسورهای هوا می‌توانند خطرناک باشند. این موضوع نباید شما را از خرید فرم خاصی از کمپرسورهای هوا باز دارد. بسته به صنعت شما و ابزارها و کمپرسوری که از آن استفاده می‌کنید، اقدامات ایمنی خاصی باید صورت بگیرد. هر نوع کمپرسوری که داشته باشید چنانچه از آن به درستی استفاده نکنید، می‎‌تواند خطرساز شود. پس نحوه استفاده درست و ایمن از کمپرسور هوا خود را پیدا کنید و بر طبق آن عمل کنید. در راهنمای خرید کمپرسور هوا تعدادی از خطرات رایج کمپرسورها را آورده‌ایم :

1 – خطر ترکیدن :

یکی از عمده خطرات کمپرسورهای هوا، ترکیدن مخزن آن است. اگر مخزن کمپرسور هوا آسیب دیدگی داشته باشد یا تحت فشار بیش از حد قرار گیرد، احتمال ترکیدن آن زیاد است. (البته در صورتی این اتفاق می افتد که ضخامت ورق مخزن کمتر از 5% میل باشد.)

راه حل : کمپرسور شما باید دارای یک دفترچه راهنما و یک برچسب هشدار داشته باشد. با مطالعه آن خواهید فهمید که چه مقدار فشاری برای کمپرسور شما مجاز است. کمپرسورهای هوا یک سوپاپ اطمینان و تنظیم کننده دارند که در صورت تجاوز فشار از مقدار مجاز، سوپاپ‌ها باز شده و فشار درون مخزن کاهش میابد. هر دو قسمت گفته شده باید طبق دستورالعمل دفترچه راهنما مورد بازبینی، تعمیر  ونگهداری قرار بگیرند و پس از زمانی مشخص تعویض شوند. سوپاپ‌های اطمینان پیش از هر بار استفاده از کمپرسور باید برای صحت عملکرد بررسی شوند.

بررسی کنید که سوپاپ اطمینان به درستی کار می‌کند، هنگامی که حلقه را آزاد می‌کنید، هوا باید خارج شود. اگر شیر به درستی کار نکرد از کمپرسور استفاده نکنید.

در صورت وارد شدن هرگونه آسیب وارده به لوله‌های تحت فشار نیز کمپرسور را از مدار جدا کرده و آن را تعمیر کنید.

خطر زیاد گرم شدن :

کمپرسور هوای بیش از حد گرم شده یکی از دلایل اصلی خرابی می‌باشد. بیش از حد گرم شدن کمپرسور می‌تواند از عوامل داخلی یا خارجی و گاها هر دو نشأت بگیرد.کار کردن مداوم و بدون استراحت با کمپرسور باد باعث داغ شدن بیش از حد موتور دستگاه خواهد شد.اگر به این موضوع توجع نکنیم،موتور به سرعت خواهد سوخت. اگر خنک‌کننده خوب و کارآمدی نداشته باشیم، کمپرسور بیش از حد گرم می‌شود.

راه حل : اگر از کمپرسور به درستی نگهداری نکرده و روغن ان را به صورت مرتب تعویض نکنیم ،این مساله باعث گرم شدن بیش از حد کمپرسور می‌شود.

کمپرسور خود را تمیز نگه داشته و مطمئن شوید که فن‌های پمپ ،عاری از هرگونه گرد و غبار و آلودگی هستند. یکی دیگر از عوامل گرم شدن بیش از حد کمپرسور، نسبت فشار زیاد است که بر اثر فشار مکش کم ایجاد می‌شود. فیلترهای هوا را از نظر آلودگی و انسداد بررسی کرده و از صحت عملکرد شیلنگ‌ها و ابزارهای اندازه گیر مطمئن شوید. همچنین کمپرسور را در محیطی قرار دهید که هوا در جریان باشد تا مانع داغ شدن کمپرسور بشود.

فضای نامناسب نیز دلیلی دیگر برای افزایش دمای کمپرسورهای هوا است. بررسی کنید که هیچ یک از منافذ و ورودی‌ها مسدود نشده و مستقیما در کنار دیوار قرار نگرفته باشند.

خطر نشت روغن :

خیلی از کمپرسورها دارای مخازن روغنی هستند که روغن را در خود ذخیره کرده و با روان‌کاری قطعات متحرک، اصطکاک آنها را کاهش می‌دهند. اگر متوجه نشت روغن در کمپرسور هوا شدید تا ترمیم نشتی، از آن استفاده نکنید.

راه حل : بررسی کنید که کمپرسور بیش از حد روغن نداشته باشد. سطح روغن باید در وسط نقطه قرمز درون شیشه روغن نما باشد. اگر روغن بیشتری در مخزن بود، مقدار اضافی را با پیچاندن پیچ تخلیه روغن، تخلیه کنید. در صورت وجود نشتی، مکان آن را پیدا کنید. نشتی ممکن است از مخزن روغن یا محفظه پیستون باشد. در مدل هایی که روغن نما وجود ندارد بهتر است از شرکت سازنده بپرسید و یا از دفترچه راهنمای محصول استفاده کنید. اگر می‌خواهید در مورد روغن کمپرسور باد اطلاعات بیشتر کسب کنید، مقاله روغن کمپرسور باد را مطالعه نمایید.

به راحتی و با چشم غیر مسلح می‌توانید مکان نشتی روغن را بیابید. پس به صورت مکرر، عدم نشتی روغن کمپرسور را بررسی کنید تا از خطرات احتمالی آن در امان باشید. پس از شناسایی دلیل و مکان نشتی ممکن است به جدا کردن اجزا و تعویض واشرها و آب بند‌ها نیاز پیدا داشته باشید.

خطر صدمات فیزیکی :

وقتی از صدمات فیزیکی حرف می‌زنیم منظورمان ورود هوا فشرده به رگ‌های خونی از طریق پوست باز شده یا صدمه دیده می‌باشد. وجود حباب هوا در رگ‌های خونی که با نام آمبولی نیز شناخته می‌شود بسیار خطرناک است و موجب مسدود شدن رگ‌های خونی می‌شود. ایجاد آمبولی در شریان می‌تواند خطراتی چون کم، فلج و حتی مرگ را در پی داشته باشد. با آنکه چنین اتفاقی بسیار نادر است اما باز خطری جدی بوده و لازم است تا از وقوع آن پیش‌گیری شود.

راه حل : هیچگاه سر شیلنگ یا ابزار پنوماتیک خود را به سوی جسم خود یا دیگران نگیرید. همیشه لباس‌های محافظتی مناسب مانند پیش‌بند کار بلند و شلوار به تن داشته باشید. همچنین از تجهیزات محافظتی چون گوش‌بند، دست‌کش و عینک کار استفاده کنید. مهم است تا آموزش‌های لازم به تمامی افرادی که از کمپرسورهای هوا استفاده می‌کنند داده شود تا از آن به طور ایمن و معقول استفاده کنند. کمپرسور هوا یک ابزار صنعتی است نه اسباب بازی. پس از آن به شکل یک ابزار استفاده کنید.

برای اطلاع بیشتر از نکات ایمنی کمپرسور باد، می‌توانید مقاله راهنمای ایمنی کمپرسور باد را مطالعه نمایید.

به چه مقدار CFM احتیاج داریم؟

به چه مقدار CFM احتیاج داریم؟

یکی دیگر از مواردی که در راهنمای خرید کمپرسور باد معرفی می‌کنیم، CFM یا دبی حجمی کمپرسور هوا می‌باشد.

CFM به مقدار حجمی از هوا فشرده گفته می‌شود که کمپرسور هوا در هر دقیقه می‌سازد. واحد اندازه گیری CFM، فوت مکعب بر دقیقه است. برای پاسخ دادن به این سوال که چه میزان CFM نیاز داریم، سوالات زیر را از خود بپرسید.

1 – آیا این دبی حجمی می‌تواند تمامی ابزار و تجهیزات را ساپورت کند؟

2 – آیا این دبی حجمی برای استفاده تمامی کاربران کافی است؟

هر کمپرسوری به یک مقدار خاصی CFM تولید می‌کند. CFM تولید شده باید بیش از نیاز ابزارهای ما باشد تا ابزارها به درستی و به طور مداوم کار کنند. طبق یک قانون، اگر ابزار شما نیاز به 5 CFM هوا فشرده 90 PSI نیاز داشته باشد، کمپرسور شما باید یک و نیم برابر این مقدار را تولید کند تا ابزار شما بتواند به شکل کارآمد کار کند. همچنین اگر دو کاربر به صورت همزمان از این ابزار استفاده می‌کنند، باید دوتا از این یک و نیم برابرها را ضربدر دو کنیم و سپس با هم جمع کنید.

اگر از ابزاری استفاده می‌کنید که در شیفت‌های طولانی کار می‌کنند نیاز به یک کمپرسور با CFM و حجم مخزن بالا دارید. مخزن بزرگتر باعث می‌شود که موتور کمپرسور مجبور نشود بیش از حد کار کرده و طول عمر کمتری پیدا کند.

آیا CFM بالاتر یعنی کمپرسور بهتر ؟

همانطور که گفتیم CFM یعنی حجم هوا فشرده تولید شده در دقیقه. مقدار CFM، ابزاری مفید برای سنجش توانایی کمپرسور هوا و یکی از مهمترین مواردی است که در زمان خرید کمپرسور هوا باید در نظر داشته باشید. یک کمپرسور با CFM بالا، هوا فشرده بیشتری تولید می‌کند که مناسب برای تجهیزات و ابزارهایی است که برای فعالیت به حجم زیادی از هوا فشرده نیاز دارند.

گرچه بالا بودن CFM به معنای بهتر بودن کمپرسور نبوده و تنها به معنای قدرتمند تر بودن آن است. اگر ابزارهای شما به CFM کمی نیاز دارند، پرداختن پول بیشتر برای تهیه کمپرسوری با CFM بالا، منطقی نیست.

خیلی از برندها، کمپرسورهایی با CFM‌های متنوع تولید می‌کنند که از نظر کیفیت یکسان بوده و تنها از نظر قدرت متفاوت هستند. یک کمپرسور خوب و مناسب توسط فاکتورهای بیشماری انتخاب می‌شود که CFM تنها یکی از آن فاکتورها است.

تفاوت CFM و SCFM چیست ؟

هر دوی CFM و SCFM معیارهای متداولی برای رتبه بندی قدرت کمپرسورهای هوا می‌باشند اما این دو چه تفاوتی با هم دارند ؟

CFM در شرایط واقعی یعنی فشار و دمای واقعی، اندازه گیری می‌شود. تفاوت بین CFM و SCFM بسیار مهم است چراکه چگالی هوا در دما و فشارهای مختلف، متفاوت است. در نتیجه مقادیر CFM بسته به ارتفاع کمپرسور هوا نسبت به سطح دریا و دمای آن، متفاوت خواهد بود.

SCFM یا همان CFM استاندارد، در شرایط استاندارد اندازه گیری می‌شود.

معنی PSI در کمپرسور هوا چیست ؟

PSI به چه معناست

PSI یعنی پوند بر اینچ مربع که واحدی برای اندازه گیری و بیان فشار است. PSI یعنی چه مقدار نیرو به سطحی خاص وارد می‌شود. همانطور که می‌دانید وظیفه اصلی کمپرسور هوا، فشرده سازی هوا می‌باشد. هر کمپرسوری توانایی فشرده سازی هوا تا فشار خاصی را دارد. به حداکثر فشاری که یک کمپرسور هوا می‌تواند ایجاد کند، PSI آن کمپرسور گفته می‌شود.

هر ابزاری نیاز به فشار و سرعت جریان هوا خاصی دارد. برای مثال باد کردن لاستیک یک دوچرخه نیازمند فشار زیاد است ولی به سرعت جریان بالایی نیاز ندارد. اما یک تفنگ بادی به سرعت جریان هوای بالایی نیاز دارد ولی به فشار هوای زیادی نیاز ندارد.

کمپرسور هوا برای فشرده سازی هوا چه مقدار زمان نیاز دارد ؟

مقدار زمان مورد نیاز برای فشرده سازی هوا در کمپرسورهای مختلف، متفاوت است. هر چقدر CFM بالاتر باشد، هوا فشرده بیشتری وارد مخزن پمپ می‌شود. هر چقدر حجم مخزن بیشتر باشد، به زمان بیشتری برای پر شدن آن نیاز است. به طور کل، برای پر شدن مخزن به زمانی در حدود 2 الی 5 دقیقه نیاز است.

بیشتر کمپرسورهای شخصی، فشار 8 بار یا 115 PSI را توصیه می‌کنند و بر روی همین فشار نیز تنظیم شده‌‌اند. اگر به فشار کمتری نیاز داشتید بهتر است با استفاده از کلید قطع کن، فشار مورد نیاز خود را تنظیم کنید. با اینکار، موتور کمپرسور برای پر کردن مخزن، کار کمتری انجام می‌دهد.

آیا می‌توان از کمپرسور هوا در فضای بسته استفاده کرد ؟

کمپرسورهای گازی و بنزینی به هیچ وجه نمی‌توانند در فضاهای بسته استفاده شوند. دود خارج شده از آنها در فضای بسته می‌تواند برای سلامتی بسیار مضر باشد. تنفس دود تولید شده در فضای بسته بر روی سلامتی شما تاثیر بسیار بدی خواهد گذاشت و چه بسا باعث مسمویت و خفگی شود.

یکی از بزرگترین مزایای کمپرسورهای برقی این است که هوا فشرده را با بهترین کیفیت تولید کرده و هیچ‌گونه دودی از خود ساطع نمی‌کنند. در نتیجه می‌توان از آنها در فضای بسته استفاده نمود. کمپرسورهای برقی از کمپرسورهای گازی و بنزینی، کوچک‌تر و سبک‌تر هستند زیرا از موتورهای احتراقی استفاده نمی‌کنند. کمپرسورهای برقی برای جابجایی بسیار بهتر از کمپرسورهای گازی و بنزینی هستند.

طول عمر کمپرسور هوا چقدر است ؟

برای افزایش طول کمپرسورهای هوا صرف نظر از برند آن، تنها کاری که می‌توان کرد، تعمیر و نگهداری مناسب و بررسی دوره‌ای و مرتب قسمت‌های مختلف کمپرسور است.

بیشتر کمپرسورها برای روان کار کردن به روغن نیاز دارند. روغن برای درست کار کردن اجزای متحرک و پیش‌گیری از خرابی ناشی از اصطکاک بالا ضروری است. روغن کمپرسور باید هر چند وقت یکبار تعویض شود یا در غیر این صورت، کمپرسور به درستی روغن کاری نمی‌شود. پیشنهاد می‌شود که برای اولین بار، روغن در ده ساعت اول تعویض شود و پس از آن هر بیست ساعت یکبار بررسی شود. همچنین پس از هر 120 ساعت کار، روغن قبلی تخلیه و روغن جدید جایگزین شود.

طول عمر کمپرسور باد

همچنین مهم است که هر چند وقت یکبار، سفتی اتصالات را چک کنید. اگر به صورت دائم از کمپرسور هوای خود استفاده می‌کنید، لرزش‌های حاصله از کار موتور می‌تواند باعث شل شدن پیچ‌ها و مهره‌ها شود. پس پیچ‌ها و مهره‌ها را به صورت مرتب چک کنید و مطوئن شوید که به اندازه کافی سفت هستند. گرد و غبار و گرفتگی درچه ورودی ممکن است باعث گرم شدن موتور و بیش از حد معمول کار کردن آن شود. با تعمیر و نگهداری مناسب و برنامه ریزی شده از کمپرسور، گرد و غبار را از فیلتر هوا دور نگه‌ داشته و در زمان نیاز، فیلتر را عوض کنید. در صورتی که کمپرسور هوا بیش از اندازه گرم شود، به صورت اتوماتیک خاموش شده و یا فشار کمتری تولید می‌کند.

کمپرسورهای هوا جزو ابزارهای بسیار مستحکم هستند. با تعمیر و نگهداری مناسب از کمپرسورهای رفت و برگشتی می‌توان طول عمری بین 10 تا 15 سال را از آنها انتظار داشت.

آیا کمپرسور هوا می‌تواند خیس شود ؟

اکیدا توصیه می‌شود که کمپرسور هوا خیس نشود. اگر از کمپرسور هوا در فضای بیرون استفاده می‌کنید، حتما برای آن یک سایه‌بان درست کنید. با اینکار از کمپرسور هوای خود در برابر باران و برف محافظت نموده‌اید. کمپرسورهای هوا به دلیل فشرده کردن هوای اطراف در داخل مخزن خود ،میتوانند مقداری مایعات را در مخزن ذخیره کنند.البته در صورت تخلیه نشدن این مایعات ،مخزن به مرور پوسیده خواهد شد.

همچنین اگر این آب درون کمپرسور باقی بماند می‌تواند محصولات تولیدی شما را آلوده کرده و ابزارهای پنوماتیک شما را در معرض آسیب‌های جدی قرار دهد. برای اینکه مقدار آب وارد شده به لوله‌ها را تا حد امکان کاهش دهند، از جدا کننده‌های آب و تله رطوبت در کمپرسور استفاده می‌کنند. به یاد داشته باشید تا مخزن کمپرسور هوا را به صورت دوره‌ای تخلیه کنید تا آب جمع شده در آن باعث زنگ زدگی و خوردگی نشود.

نتیجه گیری

در این مقاله ما با ارائه راهنمای خرید کمپرسور باد تلاش کردیم شما را با مهم ترین نکات حین خرید کمپرسور باد آشنا کنیم و بتوانید بهترین کمپرسور را برای خود و کارتان انتخاب نمایید. جدا از این ها همه، لازم است برای خرید کمپرسور باد، به یک فروشگاه معتبر عرضه انواع کمپرسور باد و قطعات مربوط به آن مراجعه نمایید. فروشگاهی که کمپرسور های خوب و باکیفیتی ارائه دهد و شما را برای خرید کمپرسور مناسب راهنمایی دهد.

اگر دنبال همچین فروشگاهی می‌گردید، ما به شما فروشگاه ایران کمپرسور را معرفی می‌کنیم. فروشگاه ایران کمپرسور، تولید کننده انواع کمپرسور های باد با اندازه و سایز ها مختلف به منظور استفاده در مکان ها و فعالیت گوناگون می‌باشد. این شرکت تولیدی علاوه بر تولید و عرضه کمپرسور باد، انواع لوازم و قطعات جانبی کمپرسور را تولید و روانه بازار می‌کند. اگر قصد خرید کمپرسور باد ایرانی شرکت ایران کمپرسور را دارید، می‌توانید به سایت این شرکت به آدرس irancompressor.com مراجعه کنید و انواع کمپرسور های ایران کمپرسور را مشاهده و در صورت رضایت آن را خریداری نمایید. همچنین جهت دریافت مشاوره در خصوص کمپرسور باد و شرایط خرید آن، می‌توانید با مشاورین و تکنسین های ایران کمپرسور ارتباط برقرار کنید تا بتوانید بهترین مشاوره ها را دریافت نمایید.

برگشت به بالا
۱۴۰۰/۰۴/۰۱  ۱۱:۲۰

سلام وقت بخیر قیمت پمپ باد 500 لیتری سه فاز دو سیلندر چنده

۱۴۰۰/۰۴/۰۲  ۱۱:۲۰

سلام

۱۴۰۰/۰۴/۰۲  ۱۱:۲۲

سلام بفرمایید

۱۴۰۰/۰۴/۰۳  ۱۰:۴۲

سلام قیمت کلید قطع و وصل کمپرسور باد چنده ساخت کجاست ممنون

۱۴۰۰/۰۴/۰۳  ۱۲:۲۳

سلام

۱۴۰۰/۰۴/۰۴  ۱۴:۵۹

سلام

۱۴۰۰/۰۴/۰۴  ۱۴:۵۹

۵ راهی مخصوص کمپرسور ۵۰ لیتری

۱۴۰۰/۰۴/۰۴  ۱۴:۵۹

قیمت چنده

۱۴۰۰/۰۴/۰۴  ۱۶:۲۰

سلام

۱۴۰۰/۰۴/۰۴  ۲۲:۳۲

سلام وقت بخیر کمپرسور دانفوس ۱/۴ چند قیمت هستند

۱۴۰۰/۰۴/۰۶  ۱۳:۲۸

سلام قسمت مشکی رنگ کلید قطع کن لفو که مربوط برقش هست رو جداگانه میشه گیر آورد؟

۱۴۰۰/۰۴/۰۶  ۱۵:۱۱

سلام خیر قطعه یدکی نداره

۱۴۰۰/۰۴/۰۷  ۲۳:۴۹

سلام سیلندر پمپ باد جفت ۲۵۰ دارین؟

۱۴۰۰/۰۴/۱۱  ۱۵:۳۵

سلام وقت بخیر، قیمت چنده

۱۴۰۰/۰۴/۱۱  ۲۲:۵۶

سلام

۱۴۰۰/۰۴/۱۲  ۰۸:۴۶

سلام

۱۴۰۰/۰۴/۱۲  ۰۸:۴۷

نقش روغن در کمپرسور های اویل فری چیست؟

۱۴۰۰/۰۴/۱۲  ۰۸:۴۷

و سطح تمیزی ۀن چگونه سنجش میگردد؟

۱۴۰۰/۰۴/۱۲  ۱۰:۲۰

کمپرسور اویل فری که روغن نداره

۱۴۰۰/۰۴/۱۲  ۱۳:۲۴

سلام

۱۴۰۰/۰۴/۱۲  ۱۳:۲۵

من برای منگنه کوب یک کمپرسور میخام انتخاب کنم چه مدلی پیشنهاد میدید ؟

۱۴۰۰/۰۴/۱۲  ۱۶:۰۷

سلام وقت بخیر.مدل های 19 لیتری و 25 لیتری یخچالی یا اویل فری بسیار مناسب هستند

۱۴۰۰/۰۴/۱۴  ۰۸:۴۶

سلام برای یکی از پروژه های صنعتی نیاز به کمپرسور 500 یا 750 لیتر داریم لطفا قیمت کمپرسورهای خود را اعلام کنید متشکرم

۱۴۰۰/۰۴/۱۴  ۱۱:۲۳

باید مشخص کنید نوع کمپرسور رو.برای قیمت هم لطفا تماس بگیرید

۱۴۰۰/۰۴/۱۴  ۱۵:۳۷

سلام

۱۴۰۰/۰۴/۱۹  ۱۷:۳۲

سلام وقت بخیر یه مخزن برای 8واحدی چند لیتری کافی است

۱۴۰۰/۰۴/۱۹  ۱۷:۴۳

متوجه سوالتون نشدم؟؟؟

۱۴۰۰/۰۴/۲۱  ۰۰:۳۵

سلام خسته نباشید

۱۴۰۰/۰۴/۲۱  ۰۰:۳۵

یه کمپرسور 60 لیتری برای دندانپزشکی میخواستم

۱۴۰۰/۰۴/۲۱  ۰۰:۳۶

میخواستم بدونم بهترین پیشنهادتون چیه ؟

۱۴۰۰/۰۴/۲۱  ۱۱:۲۲

سلام.ساکشن اب یا هوا؟؟؟

۱۴۰۰/۰۴/۲۸  ۲۲:۴۳

۱۴۰۰/۰۴/۲۸  ۲۲:۴۳

سلام

۱۴۰۰/۰۴/۲۸  ۲۲:۴۳

میخاستم تبدیل ۶راهی خرید کنم

۱۴۰۰/۰۵/۰۳  ۰۹:۵۹

سلام

۱۴۰۰/۰۵/۰۳  ۱۱:۰۴

سلام بفرمایید

۱۴۰۰/۰۵/۰۶  ۱۱:۴۵

سلام

۱۴۰۰/۰۵/۰۶  ۱۱:۴۵

کمپرسور صنعتی هم دارید؟

۱۴۰۰/۰۵/۰۶  ۱۱:۴۶

سلام بله.چه مدلی با چه ظرفیتی؟

0 : 0 : 0
مدير فني: ٠٩٣٦١١٥١٦٨٥
مدير فروش: ٠٩١٥٣٣٣٣٥٣٣
دفتر مركزي: ٠٥١٣٨٥٩٥٣٣٣
پشتيباني سايت: ٠٩١٥١٥١٥١٥٤
واحد گارانتي و خدمات: ٠٥١٣٨٥٤٣٣١١