نکات مهم قبل از خرید کمپرسور باد بدون روغن

خرید کمپرسور باد بدون روغن

کیفیت هوای فشرده برای مشاغل مرتبط به عنوان یک اصل مهم شناخته می‌شود. اگر شما به دنبال انجام برنامه های بادی تمیز تر و عاری از هرگونه آلودگی در فعالیت های صنعتی خود می‌گردید، ممکن است به کمپرسور باد بدون روغن یا فری اویل نیاز داشته باشید. به دلیل عدم وجود روغن در سیستم این کمپرسور ها، آلودگی ها به حداقل ممکن می‌رسد.

 

کمپرسور باد بدون روغن یا اویل فری فاقد از هرگونه آلودگی بوده و مناسب برای صنایع غذایی، آشامیدنی و پزشکی می‌باشد. اگر قصد خرید کمپرسور باد بدون روغن را دارید، بهتر است کمی با مفاهیمی که در ادامه به آن ها می‌پردازیم، آشنا شوید. این مفاهیم به شما کمک می‌کند که بهترین کمپرسور باد فری اویل را مناسب با شرایط و نیاز خودتان انتخاب کنیم. پس برای آشنایی با نکات مهم قبل از خرید کمپرسور باد بدون روغن تا انتها این مقاله همراه با ایران کمپرسور شوید.

 

قبل از خرید کمپرسور باد بدون روغن حتما به این نکات توجه کنید:

قبل از خرید کمپرسور باد بدون روغن حتما به این نکات توجه کنید

تعیین کنید موتور کمپرسور شما چه قدرتی باید داشته باشد؟

 

یکی از مهم ترین فاکتور هایی که قبل از خرید کمپرسور باد باید به آن توجه کرد، این است که شما باید کمپرسوری انتخاب کنید که توان فراهم کردن نیاز شما را داشته باشد. به طور مثال قدرت موتور یک کمپرسوری که برای استفاده در دندانپزشکی به کار می‌رود با قدرت یک کمپرسور بدون روغن که برای کاربرد های نقاشی و رنگ آمیزی ساختمان استفاده متفاوت است.

 

در حین استفاده با کمپرسور باد برای نقاشی یا رنگ آمیزی ساختمان، موتور کمپرسور باید برای چند ساعت مداوم کار کند و به طور مرتب هوای فشرده تولید کند، پس باید از موتوری استفاده شود که توان کار به این صورت را داشته باشد. در مقابل کمپرسوری که برای مصارف دندانپزشکی استفاده می‌شود، نیاز نیست به طور مداوم کار کند، در هر چند دقیقه یا هر چند ساعت پزشک یکبار برای استفاده از ابزار های بادی مخصوص دندانپزشکی از کمپرسور استفاده می‌کند، پس دقت در انتخاب کمپرسور بر اساس نیاز کاری شما بسیار مهم است.

 

درک اینکه به چه ابزار بادی نیاز دارید، بسیار مفید است. این به شما کمک می‌کند که تشخیص دهید به چه نیرویی نیاز دارید و از چه کمپرسوری باید استفاده کنید.

 

حجم مخزن هم یکی از نکات مهم است که باید به آن توجه کرد

حجم مخزن کمپرسور باد بدون روغن

 

به چه مقدار هوای فشرده شده نیاز دارید؟ آیا به طور مداوم از کمپرسور استفاده می‌کنید یا نه؟ این ها سوالاتی است که قبل از خرید کمپرسور باد بدون روغن، در مورد مخزن کمپرسور باید از خود پرسید. انتخاب مخزن مناسب بعد از قدرت موتور کمپرسور باد مهم ترین فاکتوری است که حتما باید به آن دقت کرد، حجم مخزن هم برای فعالیت های مختلف، متفاوت است.

 

اگر حجم مخزن کمتر از مقدار مناسب برای فعالیت شما باشد، مخزن زود به زود خالی می‌شود و موتور مجبور است به طور مداوم کار کند تا کسری هوای فشرده در مخزن را تامین کند که همین کار مداوم باعث کاهش عمر موتور می‌شود و احتمال خرابی آن را افزایش می‌دهد.

 

بیشتر بخوانید : روغن کمپرسور باد

 

اگر هم حجم مخزن بیشتر از مقدار استاندارد باشد، باز هم موتور مجبور است که به طور مداوم کار کند، زیرا در مخزن های استاندارد، موتور بعد از 2 دقیقه کار، حجم مخزن را پر می‌کند ولی در نمونه های بزرگ تر، زمان پر کردن آن ها بیشتر می‌شود و موتور مجبور است که بیشتر کار کند که این کار زیاد باعث می‌شود به مرور به موتور آسیب برسد و باعث خرابی آن شود.

 

پس قدرت موتور و حجم مخزن باید با یکدیگر رابطه مستقیم داشته باشد، متناسب یکدیگر انتخاب شود. بهترین راه افزایش آگاهی و فهم این موضوع، این است که با یک مشاور متخصص و فعال در همین زمینه، تماس برقرار کنید.

 

بهتر است قدرت موتور و حجم مخزن را کمی بالاتر از مقدار استاندارد انتخاب کنیم

کمپرسور باد بودن روغن

می‌توانید قدرت موتور و حجم مخزن را کمی بیشتر (بیش از حد نباشد) از مقدار استاندار آن انتخاب کنید تا هرگاه که مجبور شدید برای مدتی بیشتر از آن استفاده کنید یا فرد دیگری هم بخواهد با آن کار کند، به مشکل نخورید.

 

افزایش نسبی حجم مخزن و قدرت موتور باعث افزایش کارایی و بهره وری بیشتر حین کار با کمپرسور می‌شود که این در نهایت باعث افزایش کیفیت کار شما می‌شود.

 

بسته به تعداد نفراتی که از کمپرسور شما استفاده می‌کنند، کمپرسور را انتخاب کنید

 

قبل از خرید کمپرسور باد بدون روغن، بسنجید که چندنفر قرار است از کمپرسور استفاده کنند؟ اگر که چند نفر از کمپرسور استفاده می‌کنند و ممکن است کمپرسور باد به طور مداوم کار کند، باید کمپرسوری مناسب این شرایط انتخاب کنید.

 

سعی کنید مهم ترین اصلاحات مربوط به کمپرسور را یاد بگیرید

 

سعی کنید مهم ترین اصلاحات مربوط به کمپرسور را یاد بگیرید

 

وقتی برای خرید کمپرسور باد بدون روغن اقدام می‌کنید، بهتر است با برخی از اصطلاحات مربوط به کار با کمپرسور آشنا شوید. این کار باعث می‌شود بتوانید بهتر با کمپرسور باد خود کار کنید و آن را درک کنید. برخی از مهم ترین اصطلاحات عبارتند از:

 

  • فوت مکعب بر هر دقیقه (ACFM) : نرخ واقعی جریان هوای فشرده شده کمپرسور در حال کار با توجه به سه عامل فشار، دما و سرعت.
  • فوت مکعب استاندارد در هر دقیقه (SCFM): حجم هوای پمپ شده در یک دقیقه 60 درجه فارنهایت. برخی از کمپرسور های از این واحد برای درجه بندی استاندارد تر استفاده می‌کنند.
  • Aftercooler : این اصطلاح برای خنک سازی هوای تخلیه شده از کمپرسور استفاده می‌شود.
  • ابزار های پنوماتیک : این ها ابزارهایی هستند که برای کارکردن به کمپرسور باد نیاز دارند.
  • اسب بخار : واحد اندازه گیری قدرت موتور کمپرسور باد است. هر چه این عدد بیشتر باشد، قدرت موتور بیشتر است. این واحد با علائم اختصار ACFM یا PSI نیز شناخته می‌شود.

 

موتور کمپرسور باد بدون روغن

به نوع برق مصرفی کمپرسور دقت نمایید

 

از چه برقی قرار است برای کمپرسور باد خود استفاده ‌کنید؟ از برق 3 فاز یا برق تک فاز؟ قرار است در خانه از کمپرسور استفاده کنید یا در کارگاه؟ نوع برق مصرفی در کارکرد و طول عمر کمپرسور باد تاثیر بسزایی دارد. اگر که قرار است از کمپرسور در مکانی استفاده کنید که برق 3 فاز دارد، بهترین کمپرسور، کمپرسور باد بدون روغن 3 فاز است. اگر هم قرار است که در خانه یا مکان هایی که برق تک فاز دارند، بهترین انتخاب، کمپرسور های تک فاز هستند.

 

بیشتر بخوانید : خازن چیست؟

به ثابت بودن یا پرتابل بودن کمپرسور هم توجه کنید

مورد دیگر که بسیار حائز اهمیت است، ثابت یا پرتابل بودن کمپرسور باد بدون روغن است. کمپرسور ثابت، کمپرسوری است که حجم مخزن آن بیش از هزار لیتر است و برای کارخانه ها یا صنایع بزرگ مورد استفاده قرار می‌گیرد. این کمپرسور ها به دلیل اندازه بزرگ قابلیت جابه جایی آسان را ندارند و باید با جرثقیل جابه‌جا شوند.

 

نمونه دیگر کمپرسور های پرتابل هستند که حجم آن ها زیر 1000 لیتر است و قابل جابه‌جایی توسط یک نفر یا چند نفر هستند. برخی نمونه های این کمپرسور چرخ دار می‌باشند که جابه‌جایی کمپرسور را بسیار ساده می‌کند. بنابراین اگر قرار است که از کمپرسور برای فعالیت های صنعتی بزرگ استفاده کنید، بهتر است نمونه ثابت را انتخاب و اگر هم می‌خواهید کمپرسور خود را به جابه‌جا کنید، از نمونه های پرتابل استفاده نمایید.

 

 

سعی کنید کمپرسوری که انتخاب می‌کنید هوشمند باشد

کمپرسور هوشمند ایران کمپرسور

 

کمپرسور های بدون روغن به دو نوع معمولی و هوشمند تقسیم می‌شوند. کمپرسور های معمولی، متداول ترین کمپرسورهایی هستند که در بازار وجود دارند و دارای کلید قطع کن، سوپاپ اطمینان و شیر یک طرفه و کلیه قطعات لازم می‌باشد.

 

کمپرسور های هوشمند، نمونه دیگری از کمپرسور های تولیدی شرکت ایران کمپرسور می‌باشند که از سیستم هوشمندی برای مدیریت و کنترل کمپرسور استفاده می‌کنند. این کمپرسور ها دارای برد جداگانه، LCD و چند عدد کلید می‌باشد که می‌توان کلیه تنظیمات مربوط به کمپرسور را به راحتی با آن ها انجام داد. با استفاده از این سیستم به راحتی می‌‎توانید تمام قطعات را مدیریت کنید. همچنین وضعیت کمپرسور به طور منظم نمایش و در صورت بروز هرگونه مشکل به شما اخطار داده می‌شود.برخی اقدامات هم مانند خالی کردن آب مخزن را که قرار است شما انجام دهید، این کمپرسور ها به طور خودکار و اتوماتیک انجام می‌دهند.

 

سخن پایانی

خرید کمپرسور باد بدون روغن مناسب کمی پیچیده است. عوال متعددی وجود دارد که قبل از خرید کمپرسور باد باید در نظر گرفته شود. حساسیت خود را در هنگام خرید کمپرسور کمی افزایش دهید و به دنبال یک فروشگاه معتبر کمپرسور باد بروید.

 

فروشگاه ایران کمپرسور یکی از بهترین مکان ها برای خرید انواع کمپرسور باد، به خصوص کمپرسور باد بدون روغن بروید. شرکت ایران کمپرسور، کمپرسور های خود را با رعایت استاندارد ها و اصول، طراحی و تولید می‌کند. برای خرید کمپرسور باد ایرانی از شرکت ایران کمپرسور، کافیست به سایت این شرکت مراجعه نمایید و یا با برقراری تماس با کارشناسان ایران کمپرسور، علاوه بر دریافت مشاوره رایگان، از قیمت محصولات این شرکت مطالع شوید.

برگشت به بالا
0 : 0 : 0
مدير فني: ٠٩٣٦١١٥١٦٨٥
مدير فروش: ٠٩١٥٣٣٣٣٥٣٣
دفتر مركزي: ٠٥١٣٨٥٩٥٣٣٣
پشتيباني سايت: ٠٩١٥١٥١٥١٥٤
واحد گارانتي و خدمات: ٠٥١٣٨٥٤٣٣١١