چه عواملی بر قیمت دستگاه کمپرسور باد تاثیرگذار است؟

قیمت دستگاه کمپرسور باد
مدت زمان مطالعه مقاله قیمت دستگاه کمپرسور باد : 8 دقیقه

کمپرسور‌ها در انواع و اقسام مختلفی تولید می‌شوند که هر کدام از آن‌ها دارای مزایا و فواید زیادی هستند و از این رو باید برای خرید کمپرسور باد، متناسب با کسب و کار خود بهترین دستگاه را انتخاب کنید. تنوع کمپرسور‌ها باعث شده تا این دستگاه با قیمت‌های متنوعی نیز در بازار وجود داشته باشند؛ قطعات به کار رفته در آن در قیمت دستگاه کمپرسور باد تاثیر بسیار زیادی دارد و به‌همین‌دلیل در هنگام خرید باید به قطعات آن توجه کنید.

 

 

 

مقدمه

با توجه به پیشرفت روز افزون صنایع مختلف، استفاده از دستگاه‌های مدرن و پیشرفته نیز افزایش پیدا کرده است. حال تمامی کارگاه و کارخانه جات برای توسعه کار خود نیازمند اینگونه دستگاه‌ها هستند تا بتوانند علاوه بر تولید بیشتر، کیفیت محصولات خود را نیز افزایش دهند. از جمله این دستگاه‌ها می‌توان به کمپرسور باد اشاره کرد که استفاده از آن را در صنایع مختلف در مقیاس‌های بزرگ‌وکوچک شاهد هستیم. انواع کمپرسور اقسام مختلفی تولید می‌شوند که هر کدام از آن‌ها دارای مزایا و فواید زیادی هستند و از این رو باید برای خرید کمپرسور باد، متناسب با کسب و کار خود بهترین دستگاه را انتخاب کنید. تنوع کمپرسور‌ها باعث شده تا این دستگاه با قیمت‌های متنوعی نیز در بازار وجود داشته باشند؛ قطعات به کار رفته در آن در قیمت دستگاه کمپرسور باد تاثیر بسیار زیادی دارد و به‌همین‌دلیل در هنگام خرید باید به قطعات آن توجه کنید.

خرید کمپرسور‌های با کیفیت و ارزان از ایران کمپرسور

خرید کمپرسور‌های با کیفیت و ارزان از ایران کمپرسور

کمپرسورها همانطور که گفته شد در صنایع زیادی مورد استفاده قرار می‌گیرند. از این دستگاه می‌توان در کار‌های روزمره مانند باد کردن چرخ‌های ماشین استفاده کرد. همچنین از آن می‌توان در کسب و کار‌های کوچک و بزرگ بهره گرفت. تمامی کمپرسور‌ها در هر مدل و شکلی که تولید می‌شوند کار مشخصی را به عهده دارند و آن هم فشرده سازی هوا و خروج آن با فشار بالا است. حال برای خرید کمپرسور و یا اطلاع یافتن از قیمت دستگاه کمپرسور بادمی‌توانید به سایت ایران کمپرسور مراجعه کنید. ایران کمپرسور سایتی معتبر است که از سال‌های پیش کار خود را در زمینه ورود کمپرسور‌های ایتالیایی به ایران آغاز کرده است. از این رو برای خرید کمپرسو‌ر‌های باکیفیت و مجهز می‌توانید به این سایت مراجعه کنید. در این سایت اطلاعات کاملی از کمپرسور‌ها وجود دارد که می‌تواند دانش شما را نیز در این زمنیه افزایش دهد.

کمپرسور نسبت به مزایایش قیمت کمی دارد

کمپرسور نسبت به مزایایش قیمت کمی دارد

فشرده سازی هوا اصلی‌ترین هدف استفاده از کمپرسور است، این عمل مزیت‌های زیادی را برای مصرف کنندگان به وجود می‌آورد و باعث شده تا روز به روز خرید کمپرسور افزایش پیدا کند. بسیاری بر این عقیده‌اند که قیمت دستگاه کمپرسور باد با توجه به امکاناتی که در اختیار مصرف کنندگان قرار می‌دهد بسیار پایین است. از جمله مزیت‌هایی که دستگاه‌های کمپرسور‌ دارند می‌‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • این دستگاه با وجود آن که پیچیدگی‌های خاص خود را دارد؛ از هزینه تولید بسیار کمی برخوردار است. همین موضوع باعث شده تا قیمت دستگاه نسبت به کارایی‌اش ارزان باشد.
 • برای نگهداری دستگاه‌های صنعتی باید ماهانه هزینه‌های زیادی را برای سرویس کردن دستگاه کنار گذاشت و یا باید بسیاری از قطعات را تعویض کرد. اما باید گفت که کمپرسور‌ها نیاز زیادی به نگهداری ندارند و نگهداری آن‌ها هزینه و زحمت کمی دارد.
 • کمپرسور‌هایی که در کارگاه و کارخانه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند وزن بسیار کمی دارند و از این رو جابه‌جایی و حمل دستگاه بسیار راحت است.
 • کمپرسورها با فشار هوا کار می‌کنند و همین موضوع سبب می‌شود تا محیط کار از خطراتی که ابزار گازی و برقی ایجاد می‌کنند، دور باشد. همچنین باید گفت که این دستگاه گرمای بسیار کمی ایجاد می‌کند تا خطرات ناشی از تولید گرما زیاد را نیز کاهش دهد. از این رو توصیه می‌شود با خرید کمپرسور محل کار را از حوادث پیش بینی نشده دور نگه دارید.

با خرید کمپرسور سرعت و کیفیت کار‌ها افزایش پیدا می‌کند

با خرید کمپرسور سرعت و کیفیت کار‌ها افزایش پیدا می‌کند

به طور کلی کمپرسور‌ها را می‌توان به دو نوع صنعتی و غیر صنعتی تقسیم بندی کرد که از آن‌ها در مقیاس‌های کوچک و بزرگ استفاده می‌کنند. معمولا از کمپرسور‌های غیر صنعتی برای مصارف روزمره مانند باد کردن لاستیک ماشین دوچرخه و باد کردن سایر محصولات بادی استفاده می‌کنند. همچنین حضور کمپرسور‌های صنعتی را می‌توان در تمامی کارخانه و کارگاه‌های صنعتی مشاهده کرد. در ماشین آلات صنعتی نیز نیاز به استفاده از کمپرسور است.

امروزه با توجه به روی کار آمدن سیستم پنوماتیک راندمان کار‌ها بسیار افزایش پیدا کرده است و به نوعی فعالیت نیروی انسانی نیز کم شده و به همین دلیل از تجهیزات پنوماتیکی بیش از پیش استفاده می‌شود. کمپرسور از جمله وسایل مورد نیاز تجهیزات پنوماتیکی است. یکی از دلایل افزایش خرید کمپرسور کاربرد‌های فراوان آن در صنایع مختلف است و از جمله کاربردهای آن می‌‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • صنایع چوب و مبلمان
 • صنایع خودرو
 • صنایع پزشکی
 • صنایع معدن
 • و…

در این صنایع استفاده از پمپ باد بسیار رواج دارد اما این دستگاه در صنایع دیگر نیز کاربرد‌های فراوانی دارد که از جمله‌ی آن‌ها می‌‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • خنک کردن قطعاتی که بعد از مدتی کار کردن، داغ می‌شوند.
 • پر کردن سیلندر‌ها با فراهم کردن هوای فشرده با فشار بالا
 • جدا کردن مواد اضافی مانند انواع مختلف سند بلاست
 • تهیه هوا لازم برای غواصی
 • استفاده در قسمت درمانی برای دستگاه‌های دریل جراحی و یا دستگاه‌های برش
 • استفاده در هواپیما‌ها به منظور فراهم کردن هوا فشرده موتور توربین
 • و…

قیمت دستگاه کمپرسور باد بر اساس عملکرد دستگاه

قیمت دستگاه کمپرسور باد بر اساس عملکرد دستگاه

کمپرسورها بر اساس عملکرد به دو نوع دینامیکی و جابه‌جایی مثبت تقسیم بندی می‌شوند که هر کدام از آن‌ها کارایی خاص به خود را دارند. قیمت دستگاه کمپرسور باد بر اساس عملکرد آن‌ها مشخص می‌شود و از این رو در هنگام خرید کمپرسور باید به عملکرد دستگاه توجه کنید.

کمپرسور‌های دینامیکی به دو دسته مختلف تقسیم بندی می‌شود:

کمپرسور‌های محوری: در این کمپرسور، محور کمپرسور با چرخش خود باعث می‌شود تا پره‌های موتور به حرکت درآیند.

کمپرسور گریز از مرکز: کمپرسور گریز از مرکز را به نام سانتریفیوژ نیز معروف است. عملکرد این دستگاه شبیه به کمپرسور محوری است با این تفاوت که در این نوع از کمپرسور هوا در جهت شعاع شفت کمپرسور فشرده می‌شود.

 

کمپرسور‌های جابه‌جایی مثبت نیز شامل دو دسته بندی می‌شود که در ادامه آن‌ها را بیان می‌کنیم.

کمپرسور روتاری: کمپرسور روتاری استفاده‌های فروانی دارد و به 5 دسته مختلف تقسیم بندی می‌شوند که برای خرید کمپرسور باید به این موارد توجه کنید.

کمپرسور رفت و برگشتی: این نوع از کمپرسور‌ها نیز در موارد مختلفی استفاده می‌‌شود. قیمت دستگاه کمپرسور بادرفت و برگشتی بر اساس انواع مختلف آن مشخص می‌شود.

 

سخن پایانی

کمپرسور‌ها را می‌توان از جهات مختلفی تقسیم بندی کرد و از این رو باید گفت که موارد مختلفی برای خرید کمپرسور مناسب وجود دارد. برای آن که بتوانید اطلاعات مختلفی از انواع کمپرسور به دست آورید می‌توانید به سایت ایران کمپرسور مراجعه کنید. در این سایت با انواع مختلف کمپرسور روبه‌رو هستید و می‌‌توانید با مقایسه‌ی آن‌ها بهترین کمپرسور را خریداری کنید.

 

می‌توانید با مراجعه به سایت ایران کمپرسور، از قیمت دستگاه کمپرسور باد اطلاع کسب کنید.

برگشت به بالا
0 : 0 : 0
مدير فني: ٠٩٣٦١١٥١٦٨٥
مدير فروش: ٠٩١٥٣٣٣٣٥٣٣
دفتر مركزي: ٠٥١٣٨٥٩٥٣٣٣
پشتيباني سايت: ٠٩١٥١٥١٥١٥٤
واحد گارانتي و خدمات: ٠٥١٣٨٥٤٣٣١١