کمپرسور

همه چیز در مورد کمپرسور باد نقاشی

امتیاز شما به این مقاله:

کمپرسور باد برای نقاشی یک دستگاه پرکاربرد در صنعت رنگ کاری است که با تولید هوای فشرده، سرعت و کیفیت رنگ آمیزی را به شدت افزایش می دهد. یکی از دغدغه های رایج در میان نقاشکاران، رنگ آمیزی با سرعت بیشتر است. رنگ زدن با قلمو وقت زیادی را می گیرد و در خیلی موارد، خسته کننده است. اما به راحتی می‌توان با خرید کمپرسور باد یک قدم رو به جلو برداشت، در سریع ترین زمان ممکن رنگ آمیزی را به پایان رساند و کیفیت بهتری از نتیجه رنگ آمیزی شاهد باشیم.

مطلب پیشنهادی: کمپرسور باد صنعتی

کمپرسور باد علاوه بر زمینه نقاشی در صنایع مختلف کاربرد فراوانی دارد و در حجم های مختلف طراحی و ساخته شده است. در واقع برای هر زمینه کاری کمپرسور مخصوصی تهیه می شود؛ از کارگاه های کوچک گرفته تا کارخانه های بزرگ از کمپرسور باد یا همان پمپ باد استفاده می‌کنند و با هدف سرعت بخشیدن دستگاه ها و روند کاریشان، این دستگاه جایگاه ویژه ای دارد.

برای خرید کمپرسورباد نقاشی می توانید با شماره ۰۵۱۳۸۵۴۳۳۱۱ تماس بگیرید.

حال اگر می خواهید با کاربرد پمپ باد برای رنگ آمیزی و نقاشی و نحوه عملکرد آن اطلاعات بیشتری بدست آورید، در این مطلب همراه ما باشید.

بهترین کمپرسور باد نقاشی

بهترین کمپرسور باد نقاشی

کمپرسور باد برای نقاشی و رنگ آمیزی باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟ یا کدام مدل برای نقاشی مناسب است؟ در این زمینه کمپرسور باد مخصوصی ارائه نشده است. اما می توان با در نظر گرفتن ویژگی های مهم، بهترین کمپرسور رنگ آمیزی را تهیه نمود. در واقع منظور از کمپرسور باد نقاشی کمپرسوری است که در این زمینه مناسب است و بهترین عملکرد را ارائه می دهد. در ادامه با ویژگی های مهم برای انتخاب بهترین کمپرسور هوا نقاشی آشنا می شوید.

قابلیت تولید حجم بالایی از هوای فشرده، در فشار کم

کمپرسور از یک منبع انرژی بهره مند است که هوا را فشرده سازی کرده و درون مخزن ذخیره می کند. این هوای فشرده کاربردهای فراوانی می تواند داشته باشد که یکی از کاربردهای آن سرعت بخشیدن به عملیات رنگ آمیزی و نقاشی است. از آنجا که کمپرسورهای هوای فشرده با فشار های مختلفی ارائه می دهند، هر فشاری برای نقاشی مناسب نیست و باید توانایی و فشار خاصی برای این زمینه در نظر بگیریم.

مطلب پیشنهادی: روغن کمپرسور

طبق نتایج بدست آمده، کمپرسور نقاشی به هوای فشرده با حجم بالا و فشار کم نیاز دارد تا بهترین عملکرد رنگ آمیزی را مشاهده نمایید. لازم به ذکر است که قیمت کمپرسور باد برای این شغل با توجه به حجم مخزن و فشار هوا متفاوت است.

کمپرسور هوای نسبتاً بزرگ

اسپری رنگ آمیزی برای ارائه بهترین کیفیت باید بتواند رنگ را به آرامی روی سطح قرار دهد و کنترل کاملی روی این عملکرد داشته باشد. حال برای این کار به حجم بالایی از هوای فشرده نیازمند است. بنابراین تولید این حجم از هوا تنها توسط یک کمپرسور باد نسبتا بزرگ امکان پذیر است تا عملیات رنگ آمیزی به صورت پیوسته و بدون نقص انجام شود.

مطلب پیشنهادی: کمپرسور یخچالی

دبی حجمی بالاتر از نیاز اسپری رنگ

یکی دیگر از ویژگی های کمپرسور باد مخصوص نقاشی، دب حجمی است. دبی حجمی به مقدار هوای فشرده تولید شده در هر دقیقه، در فشار مشخص گفته می شود. پس یک کمپرسور مناسب این حوزه باید دبی حجمی بالاتر از دبی حجمی مورد نیاز اسپری گان رنگ داشته باشد و دلیل آن هم به خاطر تاثیرگذاری عوامل مختلف روی فشار و حجم هوا هنگام انتقال هوای فشرده است. این یعنی، در صورت برابر بودن فشار و دبی حجمی کمپرسور یا فشار و دبی حجمی مورد نیاز با اسپری رنگ، رنگ آمیزی با اختلال روبرو می شود و سطح مورد نظر به خوبی پوشش داده نمی شود.

مقدار فشار PSI

برای انتخاب مقدار فشار یا همان PSI باید به مقدار فشار مورد نیاز اسپری رنگ توجه کنید. معمولا اسپری رنگ ها به فشاری بین ۲۵ الی ۳۰ PSI نیاز دارد. اما برخی اسپری گان ها پرکاربردتر و قوی تر اند و در صورت تهیه آن ها باید برای انتخاب کمپرسور، مقدار PSI را ۴۰ به بالا در نظر بگیرید.

برای خرید کمپرسورباد نقاشی می توانید با شماره ۰۵۱۳۸۵۴۳۳۱۱ تماس بگیرید.

نحوه کار کردن با کمپرسور باد نقاشی

نحوه کار کردن با کمپرسور باد نقاشی

نحوه کار کردن با اسپری رنگ چگونه است؟ اگر کار کردن با قلم مو و غلتک رنگ آمیزی برایتان سخت است، خوب است با نحوه رنگ آمیزی با کمپرسور باد را بدانید.

مطلب پیشنهادی: تکنیسین کمپرسور

در اولین مرحله باید ابزار اولیه را تهیه کنید. ابزار اولیه شامل موارد زیر است:

  • تجهیزات ایمنی مانند دستکش و ماسک تنفسی
  • شیلنگ
  • متعلقانی مانند فیلتر یا تنظیم کننده
  • کمپرسور مناسب

همانطور که متوجه شدید، برخی وسایل برای افزایش ایمنی است و باید قبل شروع کار از آنها استفاده کنید. در اولین مرحله، پیستوله را با کم شیلنگ و اتصالات موجود به کمپرسور وصل کنید. بعد از چک کردن مقدار CFM  رنگ و حلال خود را با توجه به داده های مشخص شده ترکیب کنید.

مطلب پیشنهادی: کمپرسور اویل فری

بهتر است برای اولین بار عملیات رنگ آمیزی را روی یک مقوا تست کنید. معمولا الگوی پاشش توسط یک اهرم در کنار اسپری قابل تنظیم است. بهترین روش این است که صبر کنید لایه اولیه رنگ خشک شود، سپس مرحله دوم را آغاز کنید.

نکات کلیدی برای استفاده از کمپرسور باد و عملیات رنگ آمیزی

نکات کلیدی برای استفاده از کمپرسور باد و عملیات رنگ آمیزی

اگر احساس کردید هنگام رنگ کردن و نقاشی کیفیت دلخواهتان ایجاد نمی شود، نکات گفته شده در موارد زیر را بررسی کنید:

  • یکی از دلایل کاهش و افت فشار کمپرسور، باریک بودن و طولانی بودن شلنگ است. پس طول و قطر شلنگ را بررسی کنید و از یک شلنگ متناسب استفاده نمایید. هر چقدر شلنگ نازک تر و باریک تر باشد افت فشار بیشتر اتفاق می افتد.
  • استفاده از قطع کن سریع بهترین گزینه برای استفاده مداوم و تعویض ابزارهای متصل به کمپرسور است این وسیله باعث می شود در زمان کسب و کار خود صرفه جویی کنید. اما باید بدانید که مانعی در برابر جریان هوا ایجاد می‌کند و احتمالا با افت فشار مواجه خواهید بود.
  • یکی از دلایلی که باعث ایجاد فشار و کاهش جریان می شود عملکرد نادرست رگلاتور است. پس برای بهتر عمل کردن کمپرسور باد استفاده از رگلاتورهای دیواری بزرگ پیشنهاد می شود. رگلاتور باید بتواند هوا را به اندازه کافی به اسپری برساند.

برای خرید کمپرسورباد نقاشی می توانید با شماره ۰۵۱۳۸۵۴۳۳۱۱ تماس بگیرید.

سوالات متداول

چرا کیفیت باد کمپرسور باد نقاشی افت می کند؟

یکی از دلایل کاهش و افت فشار کمپرسور، باریک بودن و طولانی بودن شلنگ است. پس طول و قطر شلنگ را بررسی کنید و از یک شلنگ متناسب استفاده نمایید. هر چقدر شلنگ نازک تر و باریک تر باشد افت فشار بیشتر اتفاق می افتد.

کدام مدل کمپرسور برای نقاشی مناسب است؟

در این زمینه کمپرسور باد مخصوصی ارائه نشده است. اما می توان با در نظر گرفتن ویژگی های مهم، بهترین کمپرسور رنگ آمیزی را تهیه نمود. در واقع منظور از کمپرسور باد نقاشی کمپرسوری است که در این زمینه مناسب است و بهترین عملکرد را ارائه می دهد.

نتیجه گیری

در انتخاب پمپ باد مخصوص رنگ کاری و نقاشی باید به ویژگی های مهمی توجه کنید. توان موتور این دستگاه بسیار اهمیت دارد و باید از دستگاهی استفاده کنید که جابجایی آن ساده تر باشد و دسترسی بهتری برای شما به ارمغان بیاورد. معمولاً کمپرسورهایچرخدار بهترین گزینه برای رنگ آمیزی و نقاشی هستند. البته نحوه استفاده شما روی نتیجه کار بسیار تاثیرگذار است و باید از نکات نحوه استفاده درست غافل نشوید. برای تهیه کمپرسور نقاشی می توانید از فروشگاه تخصصی ایران کمپرسور اقدام کنید یا با شماره ۰۵۱۳۸۵۴۳۳۱۱ تماس بگیرید.

نمایش بیشتر

تیم تولید محتوای ایران کمپرسور

یک تیم ۴ نفره علاقمند به موضوعات و ابراز های صنعتی

نوشته های مشابه

‫۹ دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا