تعمیر کمپرسور باد؛ از نشتی تا تخلیه مخزن

تعمیر انواع کمپرسور باد

استفاده از کمپرسورهای باد به حدی زیاد شده که درهرخانه می توان حداقل یکی از آن ها را پیدا کرد. گاهی کمپرسورهای باد معیوب و نیاز به تعمیر دادر؛ که در این مقاله به برخی موارد برای تعمیر کمپرسور باد پرداخته ایم.

 

کمپرسور باد، ماشین قدرتمندی است که در جهان امروز در همه مشاغل از مکانیک خودرو گرفته تا سازنده مبلمان همه در تولیدی های بزرگ و هم در تولیدی های کوچک کاربرد بسیاری دارد. در بسیاری از صنایع از هوای فشرده به عنوان پیشران اولیه و کمک به فعالیت ماشین های بزرگ تر استفاده می شود، بنابراین کمپرسور باد باید به طور پیوسته تحت نظر بوده و بخش تعمیر و نگهداری همواره به آن توجه خاصی داشته باشد. به هر حال، در اثر کار مداوم ممکن است بعضی از قطعات دچار ایراد شوند و این اجتناب ناپذیر است.

 

ممکن است در قسمت موتور، روغن روانکار، شیر ها، مخزن و کلید های الکترونیکی یا سایر بخش های کمپرسور باد ایراداتی ایجاد شود که به تعمیر اساسی نیاز داشته باشد. باید قبل از اینکه مشکل جدی شود و هزینه تعمیرات بالا رود با این مشکلات مقابله کرد. از این رو بر آن شدیم تا در این مقاله به معرفی نکات ریزی بپردازیم که به شما در عیب یابی و تعمیر کمپرسور باد کمک می کند. در ادامه با برخی از متداول ترین مشکلات شناخته شده در مورد کمپرسور باد و نحوه تعمیر آن آشنا خواهید شد.

مطالبی که می خوانید: پنهان

چرا کمپرسور باد کار نمی کند؟

اگر کمپرسور باد قادر به ادامه فعالیت نباشد، مشکل اساسی دارد. خوشبختانه، شناسایی علت این مشکل و حل آن بسیار ساده است. بهتر است نکات زیر را بررسی نمایید:

 

 • عدم وجود توان کمپرسور
 • عدم وجود روغن کمپرسور
 • خراب شدن کلید روشن/خاموش کمپرسور
 • اختلاف فشار کمپرسور

 

بخوانید: چرا کمپرسور نیاز به تعمیر و نگه داری دارد؟

 

عدم وجود توان کمپرسور

ابتدا چک کنید که آیا کمپرسور هوا به برق وصل است یا خیر. دکمه روشن/ خاموش را کنترل کرده و کلید ریست را چک کنید. قطع کن را نیز بررسی کنید.

 

عدم وجود روغن کمپرسور

کاربران گاهی اوقات بررسی و یا تغییر سیالات موجود در کمپرسور باد را فراموش می کنند و عواقب آن هم بسیار جدی است. اگر کمپرسور شما نتواند به درستی کار کند، می تواند علت آن عدم وجود روغن در آن باشد. در این صورت نیازی به تعمیر نیست و کافی است مقداری روغن به آن اضافه کنید.(البته قبل از اینکه کمپرسور گیرپاژ کند.در صورتیکه موتور بدون روغن برای مدتی کار کند گیرپاژ خواهد کرد.به روغن کمپرسور بادتان خیلی حساس باشید.)

 

خراب شدن کلید روشن/خاموش کمپرسور

زمانی که دستگاه روشن نمی شود ممکن است علتش عدم بر قراری ارتباط کلید روشن/ خاموش و مدار داخلی باشد. این احتمال با تنظیماتی در سوئیچ فشار کمپرسور قابل تعمیر و اصلاح است.

 

اختلاف فشار کمپرسور

ممکن است اختلاف فشار داخل مخزن به حدی کم شود که کمپرسور قادر به جبران آن نباشد. در این حالت حتما کلید قطع کن را بررسی کنید و در صورت نیاز آن را تعویض نمایید.

 

تعمیرات انواع کمپرسور باد

دلیل سرو صدای بیش از حد کمپرسور باد چیست؟

زمانی که کمپرسور باد دارای سرو صدای بیش از حد باشد به گونه ای که صدا کاملا از حالت عادی خارج شده و برای گوش تان آزاد دهنده است، به بررسی نکات زیر بپردازید تا صدا را کاهش داده و به حالت اولیه برگردانید.

 

 • شل شدن قطعات کمپرسور
 • مشکل میل لنگ کمپرسور
 • پیستون های کمپرسور
 • نصب نادرست کمپرسور

 

ببینید: کمپرسور باد بدون روغن 80 لیتر (800w*2)

 

شل شدن قطعات

سرو صدا اغلب حاصل از شل شدن قطعات می باشد. در این حالت بهتر است برای تعمیر به بخش های مانند قرقره، چرخ لنگر، بست، تسمه، لوازم جانبی، و غیره مراجعه کنید. با سفت کردن آنها یا جایگزینی شان با قطعات جدید تر مشکل بر طرف می شود.

 

مشکل میل لنگ

یکی دیگر از علل اصلی ایجاد سروصدا در پمپ باد خرابی یا کمبود روغن میل لنگ است. توصیه می کنیم همواره میل لنگ را روغن کاری کنید. در بیشتر اوقات از طریق روانکاری مشکل بر طرف می شود ولی اگر بر طرف نشد باید میل لنگ را تعویض نمایید.

 

پیستون ها

زمانی که پیستون ها به شیر بالای خود ضربه بزنند، سرو صدای زیادی ایجاد می شود. سر سیلندر را بیرون آورده و بررسی کنید شاید آلودگی یا گرفتگی در پیستون موجود باشد، سپس واشر را تعویض کرده و دوباره سر سیلندر را وصل کنید.

 

نصب نادرست

یکی دیگر از دلایل سر و صدا این است هنگام نصب کمپرسور دقت کافی نشده است. پیچ های روی کمپرسور را محکم کنید و بررسی کنید که آیا لنت های لرزش به درستی نصب شده اند یا نیاز به تعمیر دارند.

 

چرا روغن کمپرسور باد خیلی زود تمام می شود؟

کمپرسور باد برای کار نیاز به روغن دارد تا به شکلی درست و بدون مشکل کار کند. به جرات می توان گفت بزرگ ترین مشکل زمانی است که روغن کمپرسور باد خیلی زود تمام شود.مخزن روغن را باید دائما پر کنید، ممکن است یکی از 4 حالت زیر برای کمپرسور شما اتفاق افتاده باشد:

 

 • انسداد ورود کمپرسور
 • نشتی روغن کمپرسور
 • رینگ پیستون ساییده شده کمپرسور
 • از دست رفتن کیفیت روغن کمپرسور

 

بخوانید: کمپرسور پیستونی بهتر است یا کمپرسور روتاری

 

انسداد ورودی

نشانه آن زمانی است که انسداد در ورودی هوا شکل می گیرد. اگر این اتفاق بیفتد، فیلتر به تمیز کردن فوری و در بعضی موارد جایگزینی نیاز دارد.

 

نشتی روغن

نشت روغن معمولاً می تواند با سفت شدن پیچ قطعات دستگاه بر طرف شود یا با تعویض واشر روغن متوقف شود. همچنین می توان آن بخش را برای تعمیر کردن جدا کنید و نزد متخصص مربوطه ببرید.

 

رینگ پیستون ساییده شده

زمانی که رینگ پیستون به شدت ساییده شود زمان تعویض آنها فرا رسیده است و باید هرچه زودتر برای تعمیر این بخش وارد عمل شوید.

 

از دست رفتن کیفیت روغن کمپرسور

در این هنگام باید کل مخزن روغن را تخلیه کرده و دوباره با روغن جدید یا روغنی متفاوت پر نمایید. شاید روغن قبلی مناسب کمپرسور باد شما نبوده باشد.

 

همچنین اگر کمپرسور به طور پیوسته در حال حرکت یا چرخش باشد نیز ممکن است روغن موتور کاهش یابد. بهتر است برای جابجایی کمپرسور باد از پدهای ضربه گیر استفاده کنید تا لرزش چندانی به موتور کمپرسور باد اعمال نشود. در صورت بررسی پیوسته روغن، هزینه تعمیر بسیار پایین می آید، اما اگر از این مورد غفلت کنید ضرر و زیان بسیاری مواجه شما خواهد شد.

 

چرا در هوای فشرده خارج شده از کمپرسور باد روغن وجود دارد؟

زمانی که روغن اضافی به صورت دانه های ریز در می آید باعث آسیب رسیدن به قطعات کمپرسور باد می شود. این آسیب ها در بلند مدت خود را نشان می دهند و تعمیر آنها بسیار هزینه بر خواهد بود. گاهی اوقات خرابی ها به حدی هستند که باید تمام پروژه متوقف شود و تا زمان تعمیر استفاده مجدد از کمپرسور باد ممکن نخواهد بود. دربسیاری از کمپرسورهای باد ،هنگام فشرده کردن هوا ،مقداری روغن از داخل موتور وارد مخزن خواهد شد.به این دلیل وقتی شیر خروجی باد را باز می کنید،همراه هوا مقداری روغن هم خارج خواهد شد.

 

خوشبختانه حل این مشکل بسیار ساده است و به راحتی قابل شناسایی خواهد بود، زیرا وجود روغن تنها به یکی از دلایل معرفی شده در زیر مربوط می شود. پس با برطرف کردن آنها می توانید از این مشکل پیشگیری کنید.

 

 • ورودی محدود شده کمپرسور
 • خرابی رینگ پیستون های کمپرسور
 • پر کردن بیش از حد مخزن روغن کمپرسور
 • ویسکوزیته روغن کمپرسور
 • رینگ پیستون معکوس شده کمپرسور
 • عدم تخلیه مخزن کمپرسور

 

ببینید: کمپرسور باد 60 لیتری بدون صدا (موتور 2 اسب بخار)

 

ورودی محدود شده کمپرسور

تخلیه روغن اغلب به دلیل محدودیت در مصرف هوا کمپرسور باد ایجاد می شود. در مواردی از این قبیل فیلترهای هوا یا باید کاملاً تمیز شوند یا تعویض گردند.

 

خرابی رینگ پیستون های کمپرسور

دقیقاً مانند نشت روغن، تخلیه روغن نیز از رینگ پیستون های فرسوده ناشی می شود، که باید به صورت دوره ای جایگزین یا تعمیر شوند.

 

پر کردن بیش از حد مخزن روغن کمپرسور

اگر کمپرسور روغن زیادی داشته باشد، مقداری از این روغن اضافی می تواند در هوای فشرده وارد شود. سطح روغن باید دقیقا تا علامت “کامل” باشد نه بیشتر از آن.

 

ویسکوزیته روغن کمپرسور

عدم توجه به توضیحات سازنده کمپرسور باد در مورد مقدار چرب بودن یا همان ویسکوزیته روغن می تواند صدمات جدی به دستگاه وارد کند. پس اگر ویسکوزیته با شرایط کمپرسور شما مطابقت ندارد، مخزن روغن را خالی کرده و با روغن متفاوت ویسکوزیته مناسب مجددا مخزن را پر کنید.

 

رینگ پیستون معکوس شده کمپرسور

علت احتمالی تخلیه روغن رینگ پیستون وارونه است، این بدان معنی است که زمان تعویض میل لنگ فرا رسیده است.

 

عدم تخلیه مخزن کمپرسور

هر کمپرسور بادی نیاز به تخلیه مرتب مخزن دارد. در صورتیکه مخزن کمپرسور باد را تخلیه نکنید، بعد از مدتی در باد خروجی مقداری مایعات همراه هوای پر فشار خارج خواهد شد.در اکثر کمپرسورهای باد روغنی ،مقدار کمی روغن در باد خروجی طبیعی میباشد.اما در صورتیکه روغن زیادی در هنگام خروج باد از مخزن ،همراه هوا خارج میشود،باید برسی شود و ایراد را پیدا کنید،زیرا در مدت طولانی باعث کم شدن روغن و احتمال قفل کردن کمپرس وجود خواهد داشت.

 

ویسکوزیته روغن کمپرسور بادشبیه‌سازی دو مایع با ویسکوزیته مختلف (ویسکوزیته مایع سمت راست بیشتر از مایع سمت چپ است)

دلیل لرزش مداوم کمپرسور باد چیست؟

در بعضی از کمپرسورهای باد لرزش موتور در هنگام کار کاملا طبیعی میباشد.اما اگر لرزش خیلی زیاد باشد و به طور غیر طبیعی باشد باید موارد مختلفی را مورد بررسی قرار دهیم.

 

لرزش هر قطعه از ماشین آلات می تواند مشکل ساز باشد. در مورد پمپ هوا، لرزش می تواند نتیجه سست شدن در بخشی از قطعات و تجهیزات باشد. در صورت وجود لرزش و ضربه، قسمت های زیر باید به دلیل مشکلات شل شدگی یا تراز نبودن مورد بازرسی و تعمیر قرار گیرند و بر این اساس سفت یا تنظیم شوند.

 

 • پیچ و مهره های نصب شده کمپرسور
 • بررسی میل لنگ کمپرسور
 • تسمه های کمپرسور
 • بررسی پولی و چرخنده های کمپرسور

 

ببینید: کمپرسور باد 250 لیتری اویل فری + برد هوشمند

 

پیچ و مهره های نصب شده کمپرسور

بررسی کنید تا پیچ ها شل نباشند، اگر پیچ ها شل هستند، باید با آچار کشی مناسب آنها را سفت کنید. گاهی اوقات پیچ ها نیز دچار خوردگی می شوند یا پیچ جا گشاد می کند که در این مواقع نیاز به تعمیر و تعویض دارند.

 

بررسی میل لنگ کمپرسور

اگر میل لنگ تاب برداشته است، وقت آن است که میل لنگ جدیدی جایگزین شود.

 

تسمه های کمپرسور

تسمه ها وظیفه اصلی در حرکت کمپرسور باد را بر عهده دارند. باید بدانید که هر تسمه عمر مفیدی بر اساس ساعت کارکرد دارد. پس از مدتی اگر طول عمر آن تمام شود و تسمه را تعویض نکنید، تسمه گشاد می شود و باعث لرزش و عدم فعالیت مناسب کمپرسور باد می گردد.

 

بررسی پولی و چرخنده های کمپرسور

اگر هر یک از آنها نیز در عملکرد خود دچار مشکل شده باشند یا دچار زنگ زدگی و خوردگی شده باشند بلافاصله باید تعمیر شوند.

 

مورد بعدی در واقع زمانیست که کمپرس شاتون زده باشد. یعنی به دلیل کمبود روغن شاتون در قسمت مکانیکی در حین کار روان نیست و دایما صدای ناهنجاری ایجاد مینماید که باید قطعه معیوب تعویض شود.

 

دلیل فشار ناکافی هوا در کمپرسور باد چیست؟

از کمپرسور هوا به منظور ایجاد هوای فشرده با فشار بالا استفاده می شود. حال اگر هوای خروجی دارای فشار مطلوب نباشد پس کمپرسورباد با مشکل مواجه شده است. در این صورت بهتر است موارد زیر را بررسی و تعمیر کنید:

 

 • نشت فشار کمپرسور
 • محدود کردن هوای ورودی کمپرسور
 • گشادشدن تسمه های کمپرسور
 • شلنگ با اندازه نامناسب کمپرسور

 

ببینید: راه های کاهش صدای کمپرسور هوا

 

نشت فشار کمپرسور

مسیر خروجی را بررسی کنید ممکن است در این مسیر جایی سوراخ شده باشد. همچنین محل اتصالات را به دقت بازرسی کنید.

 

محدود کردن هوای ورودی کمپرسور

به دلیل تعویض دیر هنگام، فیلتر ها ممکن است دچار گرفتگی شوند و فشار کاهش یابد.

 

گشادشدن تسمه های کمپرسور

در مورد تسمه ها در بخش های قبلی به اندازه کافی توضیح دادیم.

 

شلنگ با اندازه نامناسب کمپرسور

ممکن است شلنگ برای انتقال هوا بسیار نازک باشد.

 

کمپرسور باد در هنگام روشن شدن آمپر میکشد، علت چیست؟

هنگامی که موتور کمپرسور با آمپر بالا شروع به کار کردن میکند، بهترین کار خاموش کردن دستگاه و پیدا کردن عیب است. اگر در موقع روشن شدن دستگاه روشنایی سایر چراغ های محیط کم شد و در همان حالت ماند، بدانید که موتور مشکل دارد. در بسیاری از مواقع فقط یک لحظه نور چراغها کم میشود و سریعا به حالت عادی برمی گردد، این مشکل نیست. اما اگر به صورت مداوم نور چراغها کم ماند، دستگاه را از برق بکشید زیرا به احتمال قوی سیم پیچ دچار مشکل است.

 

در این مواقع بهترین کار تماس با تکنسین کمپرسور باد میباشد. در صورتیکه در همین وضعیت با دستگاه کار کنید احتمال سوختن سایر قطعات الکترویکی که با همان فیوز در حال کار کردن هستند بسیار زیاد میباشد. تکنسین با گرفتن آمپر دستگاه یا تست کردن موتور با برق مستقیم ویا خازن استارت به راحتی متوجه مشکل خواهد شد. پس در این مورد اصلا سعی در تعمیر کمپرسور باد توسط خودتان نکنید.

دیدگاه شما

۱۱ دیدگاه

 1. irancompressor گفت:

  سوالات در اینجا پاسخ داده خواهد شد

  • رضاطاهری گفت:

   با سلام و عرض ادب
   از قسمت فیلتر ، باد به بیرون میزند . یعنی هم باد رو میزنه بیرون و هم باد رو میکشه داخل . ایراد از کجاست .
   ممنون میشم راهنمایی کنید.

   • irancompressor گفت:

    سلام دوست عزیز،یکی از مواردی که باغث میشه باد از قسمت فیلتر به بیرون بیاد،مشکل دار بودن شیر یکطرفه کمپرسور هست.اگر شیر یکطرفه درست عمل کنه نباید هوا از داخل موتور به بیرون بیاد.بهتر هست شیر یکطرفه کمپرسور باد تون رو باز کنید و فنر داخلش رو مقداریی بکشید سپس در سرجاش قرار بدین.به احتمال زیاد باید اراد رفع بشه.اگر نشد احتمال داره کمپرس موتور ضعیف شده باشه

 2. behi گفت:

  سلام خسته نباشید،پمپ من دینامش روشن میشه ولی پیستون حرکت نمیکنه،دینام در حالت استارت میمونه و صدای ممتد میده،پمپ ۲۴ لیتری هستش

  • irancompressor گفت:

   سلام.کمپرسورتون سیلندری هستش؟در این حالت احتمال گیرپاژ بودن یا در اصطلاح جامپ کردن زیاد هست.اول اینکه اصلا سعی نکنید در اون حالت زیاد بمونه و سریع خاموشش کنید.روغن رو چک کنید ببینید چقدر هست؟میتونید با یک خازن استارت مثلا ۸۰ میکروفاراد یه شک به موتور بدین ببینید راه میوفته یا نه.احتمالا یا روغن نداره یا خیلی دیر عوض کردین روغن رو.اگر مشکل بر طرف نشد با مجموعه تماس بگیرید تا به صورت ارتباط تصویری مشکلتون رو برطرف کنیم.

 3. علیرضا رهبر گفت:

  بسیار جالب آموزنده بود داغ کردن موتر کمپرسور عادی است تنظیم اتوماتیک چگونه است

 4. کورش گفت:

  باعرض سلام و خسته نباشید اگر موتور پمپ باد یکسره کار کنه و اصلا off نکنه علتش چیه؟

  • irancompressor گفت:

   سلام وقت شما بخیر.چندتا علت داره.اول اینکه احتمال داره قطع کن کمپرسور باد خراب شده باشه و نتونه قطع کنه-
   ۲-موتور نتونه فشار معین را ایجاد کنه و به حدی نرسه که کلید اتومات فرمان قطع رو بده.در واقع درجا کار کنه
   ۳-در حین تولید هوای فشرده ،شما از بادش استفاده کنید و نزارید فشار موتور به حد معین برسه.

 5. علی خرم گفت:

  بنده یک کمپراسور یخچالی دارم که دو شب پیش کار میکرد ولی صبح بکار نیفتاد. آنشب سرد و احتمالا هوا زیر صفر رفت. برق را چک کردم تا سر یک وسیله اندازه سکه که بعد از آن به بوبین و سپس به کمپراسور وصل میشود، برق دارد. دو روز است کمپراسور را به داخل آپارتمان آورده ام که اگر سرما عامل آن بوده برطرف شود ولی باز هم روشن نشد. نمیدانم از عمل نکردن همین وسیله اندازه یک سکه هست یا کمپراسور عیب پیدا کرده؟ یا در بالا گفتید از روغن میباشد؟ کمپراسور بسته است و محل روغن ندارد که چک کنم. ممنون میشوم راهنمائی کنید

  • irancompressor گفت:

   سلام دوست عزیز.لطفا اطلاعات بیشتری از نوع کمپرسور بادتون بدین تا راهنماییتون کنم چطور روغن رو تعویض کنید.در صورت امکان عکس کمپرسور بادتون رو به شماره تلفن ۰۹۱۵۱۵۱۵۱۵۴ واتس اپ کنید تا دقیقتر بتونیم کمکتون کنیم.اگر بتونید رله موتور رو بردارید و با برق مستقیم موتور رو تست کنید ،مشخص میشه که مشکل از کجاست

برگشت به بالا
۱۴۰۰/۰۴/۰۱  ۱۱:۲۰

سلام وقت بخیر قیمت پمپ باد 500 لیتری سه فاز دو سیلندر چنده

۱۴۰۰/۰۴/۰۲  ۱۱:۲۰

سلام

۱۴۰۰/۰۴/۰۲  ۱۱:۲۲

سلام بفرمایید

۱۴۰۰/۰۴/۰۳  ۱۰:۴۲

سلام قیمت کلید قطع و وصل کمپرسور باد چنده ساخت کجاست ممنون

۱۴۰۰/۰۴/۰۳  ۱۲:۲۳

سلام

۱۴۰۰/۰۴/۰۴  ۱۴:۵۹

سلام

۱۴۰۰/۰۴/۰۴  ۱۴:۵۹

۵ راهی مخصوص کمپرسور ۵۰ لیتری

۱۴۰۰/۰۴/۰۴  ۱۴:۵۹

قیمت چنده

۱۴۰۰/۰۴/۰۴  ۱۶:۲۰

سلام

۱۴۰۰/۰۴/۰۴  ۲۲:۳۲

سلام وقت بخیر کمپرسور دانفوس ۱/۴ چند قیمت هستند

۱۴۰۰/۰۴/۰۶  ۱۳:۲۸

سلام قسمت مشکی رنگ کلید قطع کن لفو که مربوط برقش هست رو جداگانه میشه گیر آورد؟

۱۴۰۰/۰۴/۰۶  ۱۵:۱۱

سلام خیر قطعه یدکی نداره

۱۴۰۰/۰۴/۰۷  ۲۳:۴۹

سلام سیلندر پمپ باد جفت ۲۵۰ دارین؟

۱۴۰۰/۰۴/۱۱  ۱۵:۳۵

سلام وقت بخیر، قیمت چنده

۱۴۰۰/۰۴/۱۱  ۲۲:۵۶

سلام

۱۴۰۰/۰۴/۱۲  ۰۸:۴۶

سلام

۱۴۰۰/۰۴/۱۲  ۰۸:۴۷

نقش روغن در کمپرسور های اویل فری چیست؟

۱۴۰۰/۰۴/۱۲  ۰۸:۴۷

و سطح تمیزی ۀن چگونه سنجش میگردد؟

۱۴۰۰/۰۴/۱۲  ۱۰:۲۰

کمپرسور اویل فری که روغن نداره

۱۴۰۰/۰۴/۱۲  ۱۳:۲۴

سلام

۱۴۰۰/۰۴/۱۲  ۱۳:۲۵

من برای منگنه کوب یک کمپرسور میخام انتخاب کنم چه مدلی پیشنهاد میدید ؟

۱۴۰۰/۰۴/۱۲  ۱۶:۰۷

سلام وقت بخیر.مدل های 19 لیتری و 25 لیتری یخچالی یا اویل فری بسیار مناسب هستند

۱۴۰۰/۰۴/۱۴  ۰۸:۴۶

سلام برای یکی از پروژه های صنعتی نیاز به کمپرسور 500 یا 750 لیتر داریم لطفا قیمت کمپرسورهای خود را اعلام کنید متشکرم

۱۴۰۰/۰۴/۱۴  ۱۱:۲۳

باید مشخص کنید نوع کمپرسور رو.برای قیمت هم لطفا تماس بگیرید

۱۴۰۰/۰۴/۱۴  ۱۵:۳۷

سلام

۱۴۰۰/۰۴/۱۹  ۱۷:۳۲

سلام وقت بخیر یه مخزن برای 8واحدی چند لیتری کافی است

۱۴۰۰/۰۴/۱۹  ۱۷:۴۳

متوجه سوالتون نشدم؟؟؟

۱۴۰۰/۰۴/۲۱  ۰۰:۳۵

سلام خسته نباشید

۱۴۰۰/۰۴/۲۱  ۰۰:۳۵

یه کمپرسور 60 لیتری برای دندانپزشکی میخواستم

۱۴۰۰/۰۴/۲۱  ۰۰:۳۶

میخواستم بدونم بهترین پیشنهادتون چیه ؟

۱۴۰۰/۰۴/۲۱  ۱۱:۲۲

سلام.ساکشن اب یا هوا؟؟؟

۱۴۰۰/۰۴/۲۸  ۲۲:۴۳

۱۴۰۰/۰۴/۲۸  ۲۲:۴۳

سلام

۱۴۰۰/۰۴/۲۸  ۲۲:۴۳

میخاستم تبدیل ۶راهی خرید کنم

۱۴۰۰/۰۵/۰۳  ۰۹:۵۹

سلام

۱۴۰۰/۰۵/۰۳  ۱۱:۰۴

سلام بفرمایید

۱۴۰۰/۰۵/۰۶  ۱۱:۴۵

سلام

۱۴۰۰/۰۵/۰۶  ۱۱:۴۵

کمپرسور صنعتی هم دارید؟

۱۴۰۰/۰۵/۰۶  ۱۱:۴۶

سلام بله.چه مدلی با چه ظرفیتی؟

0 : 0 : 0
مدير فني: ٠٩٣٦١١٥١٦٨٥
مدير فروش: ٠٩١٥٣٣٣٣٥٣٣
دفتر مركزي: ٠٥١٣٨٥٩٥٣٣٣
پشتيباني سايت: ٠٩١٥١٥١٥١٥٤
واحد گارانتي و خدمات: ٠٥١٣٨٥٤٣٣١١