کمپرسور

معرفی کمپرسور دو مرحله ای بوک

امتیاز شما به این مقاله:

کمپرسور دو مرحله ای بوک، محصولی است که هوا را می‌‌تواند در دو مرحله فشرده کند. خرید کمپرسور باد در نوع صنایع کاربردهای مختلفی دارد و استفاده از آن‌ها در افزایش راندمان کاری نقش مهمی دارد. همچنین استفاده از آن در کاهش فعالیت نیروی انسانی نیز بسیار مؤثر است. این محصول یکی از انواعی است که می‌‌تواند انتخاب مناسبی برای کسب و کار‌ها باشد و در مقیاس‌های بزرگ فعالیت می‌‌کنند.

یکی از تولید‌کنندگان این نمونه‌های دو مرحله‌ ای شرکت بوک است که این محصول را با بالاترین کیفیت به بازار عرضه می‌کند. اگر می‌خواهید درباره کمپرسور دو مرحله ای بوک اطلاعاتی را کسب کنید تا پایان با ما همراه باشید.

کمپرسور دو مرحله ای چیست؟

کمپرسور دو مرحله ای چیست

کمپرسور‌ دو مرحله‌ ای بوک جز محصول با کیفیت موجود در بازار است که با توجه به نکات ایمنی کمپرسور هوا کارایی و عملکرد خوبی را از خود نشان می دهد. البته به عنوان یکی از بهترین کمپرسور‌ها به شمار می‌رود. این مدل می‌تواند هوا را در دو مرحله فشرده کند. فشرده سازی هوا در دو مرحله مزایا مختلفی را برای کسب و کار‌های صنعتی به وجود می‌‌آورد. به طور کلی می‌‌توان گفت که با وجود کارایی زیاد این محصول بیشتر در سیستم‌‌های زیر صفر استفاده می‌‌شود، زیرا در این دما عملکرد خوبی دارد.

کمپرسور‌هایی که هوا را در دو مرحله فشرده می‌‌کنند، سیستم ‌هایی هستند که در آن‌‌ها تراکم گاز از سوی اوپراتور به سمت کندانسور برای رسیدن به فشار، در دو مرحله صورت می‌گیرد که به آن‌ها کمپرسور‌های دو مرحله‌ ای گفته می‌شود. نوع کارکرد این دستگاه باعث می‌شود تا کارایی این سیستم برای دما‌های پایین بسیار مناسب باشد.

عملکرد کمپرسور دو مرحله‌ ای بوک چگونه است؟

کمپرسور دو مرحله ‌ای بوک از قطعات مختلفی تشکیل شده‌‌است که هر کدام در بهبود عملکرد دستگاه نقش مهمی دارند، اما برخی از قطعات کمپرسور استفاده شده در این دستگاه‌ از اهمیت بیشتری نسبت به سایر قطعات برخوردار است که عبارت‌اند از:

 • الکتروموتور
 • سیلندر
 • پیستون

عمل فشرده سازی بر عهده پیستون‌‌ها است که با حرکت‌ پیستون هوا فشرده می‌‌شود. سیلندر‌های  مورد استفاده شامل دو نوع می‌باشند. انواع کمپرسور باد سیلندری باعث می‌شود تا در استفاده از کمپرسور‌های دو مرحله‌‌ ای محدود نشوید و بهترین نوع را خریداری کنید. سیلندر‌ها یا به صورت فشار پایین و یا به صورت فشار بالا می‌باشند که به سیلندر‌های فشار بالا HP و به سیلندر‌های فشار پایین LP می‌‌گویند.

کندانسور و اواپراتور کمپرسور دو مرحله‌ای طوری طراحی می‌شوند که بتوانید از آن‌‌ها در دما‌های پایین استفاده کنید. این نوع را شرکت‌های مختلفی تولید و در بازار عرضه می‌کنند. همانطور که گفتیم این مدل دارای قطعات مختلف است و در نتیجه باید محصول خوب و مرغوبی را خریداری کنید و به کیفیت قطعات توجه بسیاری کنید.

کمپرسورهای دو مرحله ای چه مشخصاتی دارند؟

مشخصات کمپرسورهای دو مرحله ای

کمپرسور‌ دو مرحله‌ ای به دلیل عملکرد آن، از مشخصات خاصی برخوردار هستند که به شرح زیر است:

 • برای اینکه بهترین کارایی را داشته باشد، نیاز به برق زیادی دارد.
 • گاز مبردی که در این نوع مورد استفاده قرار می‌گیرد، شامل موارد مختلفی مانند R22، R407 و R507  است.
 • این مدل به صورت ۴ یا ۶ سیلندر می‌باشد در نتیجه در هنگام انتخاب آن‌ها متناسب با نیاز خود بهترین را خریداری کنید.

مشخصات کمپرسور دو مرحله ای بوک 

 • دارای شش سیلندر است.
 • مراحل LP/HP در نسبت ۲:۱ تقسیم شده
 • کمپرسور دو مرحله ‌ای ادغام شده با سوپرکولر خط مایع
 • شیر انبساط برای مبرد
 • سیستم فوق‌العاده اقتصادی و قابل اعتماد
 • در سه قدرت متفاوت ۲۵، ۳۰ و ۴۰ موجود می‌باشد.
 • به سابکولر، شیر تزریق ترموستاتیک، سایت گلاس و فیلتر درایر مجهز است.

۳ ویژگی خاص کمپرسورهای دو مرحله ای

ویژگی های کمپرسورهای دو مرحله ای

کمپرسور دو مرحله ‌‌ای بوک دارای ویژگی‌‌های مختلفی می‌باشد که کیفیت و مزیت‌‌های بسیاری دارد. این ویژگی‌ها به شرح زیر است:

 • طول عمر بالا
 • استفاده در مقیاس‌های بزرگ
 • مصرف انرژی کمتر

طول عمر بالا

یکی از مهمترین عواملی که در هنگام انتخاب باید به آن توجه کنید، طول عمر بالای آن است.  کسب و کار‌های صنعتی، باید هزینه‌های زیادی را برای تعمیر و نگهداری تجهیزات صرف کنند. در نتیجه می‌توانید با استفاده از تجهیزات با کیفیت مانند یک کمپرسور دو مرحله ‌ای بوک این هزینه‌ها را کاهش دهید. اگر نیاز دارید تا با راه های افزایش طول عمر پمپ باد آشنا شوید، مقاله مربوطه می تواند بسیار کمک حال شم باشد.

استفاده در مقیاس های بزرگ

این مدل هوای بیشتری را تولید می‌کنند و همین موضوع باعث شده است که از آن در مقیاس‌های بزرگ مانند کارخانه‌ها استفاده شود.

مصرف انرژی کمتر

اگر بخواهیم نوع دو مرحله‌ای را با مدل تک مرحله‌ای از نظر مصرف انرژی مقایسه کنیم، مدل دو مرحله‌‌ ای با وجود تولید بیشتر هوا حدود ۱۲ درصد مصرف انرژی کمتری دارند.

معایب کمپرسورهای دو مرحله ای

معایب کمپرسورهای دو مرحله ای

اولین عیب آن قیمت بالا به نسبت کمپرسور‌هایی که از نوع تک مرحله‌ای در بازار وجود دارند، است. به همین دلیل بسیاری از افراد که کسب و کار کوچکی دارند معمولا از این نوع استفاده نمی‌‌کنند. عیب دیگر این مدل وزن سنگین دستگاه در هنگام جا به جایی است. در نتیجه باید قبل از خرید مکان مناسبی را برای دستگاه انتخاب کنید، تا مشکل جا به ‌جایی نداشته باشید. افرادی که به دنبال یک پمپ باد کوچک هستند، پیشنهاد می شود از مخازن کمتر و کوچکتری بهره ببرند اما با اینکار سبکی را فدای قدرت خواهند کرد.

قیمت کپرسورهای دو مرحله ای بوک

این محصول دارای برند‌های مختلفی می‌باشند، که هر برند با توجه به ویژگی‌هایی که دارند دارای قیمت‌های مختلفی است. شما باید آن را از فروشگاه‌های معتبر خریداری کنید. شرکت ایران کمپرسور دارای کمپرسور‌های خوب و مرغوب است که می توانید به راحتی نمونه مورد نیاز را انتخاب و اقدام به خرید کنید. همچنین می‌توانید با کارشناس فروش تماس برقرار کنید تا اطلاعات بیشتری را در اختیار شما قرار دهند.

نتیجه گیری

واحدهای صنعتی که در مقیاس‌‌های بزرگ کار می ‌کنند به هوای فشرده زیادی نیاز دارند که کمپرسور‌های کوچک نمی‌توانند این نیاز را برآورده کنند. در نتیجه کمپرسور دو مرحله ای می‌‌تواند انتخاب مناسبی برای کسب وکار‌های صنعتی باشد که در مقیاس بزرگ کار می‌‌کنند. کمپرسور دو مرحله ای بوک آلمان یکی از تولیدکنندگان سیستم‌های تبرید است که بیشتر به عنوان تونل انجماد مورد استفاده قرار می‌گیرد و بالاترین کیفیت و راندمان را به بازار عرضه می‌کند.

3 ویژگی خاص کمپرسورهای دو مرحله ای چیست؟

طول عمر بالا - استفاده در مقیاس‌های بزرگ - مصرف انرژی کمتر

مشخصات کمپرسور‌ دو مرحله‌ ای چیست؟

دارای شش سیلندر و مراحل LP/HP در نسبت 2:1 تقسیم شده اند. برای کسب اطلاعات بیشتر وارد مقاله شوید.
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

‫۱۱ دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا