بلاگ

پمپ آب خانگی ایرانی

امتیاز شما به این مقاله:

 

کمپرسور یخچالی

امروزه نبود پمپ آب در منازل می‌تواند بسیار آزاردهنده باشد، به همین دلیل خرید پمپ آب خانگی ایرانی تبدیل به یک نیاز اصلی و مهم شده است. در هنگام خرید باید دقت شود که دستگاهی باکیفیت و متناسب با نیاز ساختمان انتخاب شود. در حال حاضر برندهای مختلفی در زمینه تولید و عرضه پمپ آب خانگی فعالیت می‌کنند که این موضوع انتخاب را برای افراد سخت‌تر می‌کند. در این مقاله سعی کرده‌ایم راهنمای کاملی از خرید پمپ آب خانگی ایرانی از ایران کمپرسور در اختیار شما قرار دهیم.

ویژگی‌های پمپ آب خانگی

ویژگی‌های پمپ آب خانگی

پمپ آب خانگی مانند هر وسیله دیگری دارای ویژگی‌هایی است که اگر هرکدام از آن‌ها به خوبی کار کنند می‌توان گفت این پمپ آب دارای کیفیت خوبی است. بهتر است بدانید مشخصات کلی پمپ آب خانگی به‌صورت کامل بر روی پلاک‌های روی آن درج ‌شده است. پس اگر می‌خواهید خرید پمپ آب خانگی ایرانی عالی داشته باشید مشخصات زیر را با دقت مطالعه فرمایید.

بخوانید: کمپرسور باد صنعتی

قدرت پمپ آب خانگی

قدرت یا همان توان به نیرویی گفته می‌شود که پمپ تولید می‌کند. در اصل این نیرو تبدیل نیروی مکانیکی به سیال است و به آن توان پمپ می‌گویند. این توان بر اساس کیلووات و یا اسب بخار اندازه‌گیری می‌شود.

حداکثر آبدهی پمپ آب

یکی از دغدغه‌های اصلی تمامی‌مشتریان در زمان خرید پمپ آب خانگی ایرانی این است که در زمان استفاده پمپ حداکثر چه میزانی آب می‌دهد. ماکزیمم دبی به میزان ظرفیتی گفته می‌شود که دستگاه می‌تواند آب را منتقل کند. جالب است بدانید این ظرفیت برای ارتفاع صفر و دهانه پمپ اندازه‌گیری می‌شود. این ویژگی برحسب مترمکعب بر ساعت و یا لیتر بر دقیقه اندازه‌گیری می‌شود.

حداکثر ارتفاع پمپ

این ویژگی از مهم‌ترین ویژگی‌های هر پمپ آب خانگی است که نشان می‌دهد این پمپ قرار است تا چه ارتفاعی آب را پمپاژ کند. برای اندازه‌گیری آن فاصله‌ی بین ارتفاع صفر پمپ را تا بالاترین میزان آبی که پمپاژ می‌شود را اندازه گیری می‌کنند. البته در برخی از مواقع به بالاترین ارتفاعی که پمپ با فشار، آب را منتقل می‌کند نیز گفته می‌شود. معمولاً این پارامتر با واحد متر اندازه‌گیری می‌شود.

یک نکته مهم که در مورد ویژگی پارامتر حداکثر ارتفاع و آبدهی وجود دارد این است که این دو پارامتر با یکدیگر رابطه عکس‌ دارند. مثلاً اگر آبدهی بیشترین میزان را نشان دهد آن نقطه ارتفاع صفر است.

بخوانید: کمپرسور یخچالی

قطر لوله پمپ

پمپ‌ها دارای یک لوله هستند که این لوله‌ها به دو صورت ورودی و خروجی هستند. برای محاسبه این پارامتر از واحد اینچ استفاده می‌شود. جالب است بدانید این ویژگی با حداکثر میزان آبدهی رابطه مستقیم دارد. در زمان خرید دقت داشته باشید که قطر لوله با میزان پمپاژ آب که همان ماکزیمم دبی است متناسب باشد.

مشخصات الکتریکی

از آن‌جایی‌که پمپ خانگی یک دستگاه برقی است دارای یک سری مشخصات الکتریکی است. مشخصات الکتریکی تأثیرگذار در روند کار پمپ خانگی شامل ولتاژ، آمپر مصرفی، سه فاز، تک فاز و فرکانس است. تک فاز و یا سه فاز بودن پمپ به نوع سیم‌کشی الکترو موتور بستگی دارد. معمولاً برای افرادی که قصد دارند پمپ را برای منزل و مصرف خانگی خریداری کنند سیم‌کشی به گونه‌ای است که نیاز به برق تک فاز دارد و  برای افرادی که برای مصارف صنعتی خریداری می‌کنند به‌صورت برق سه فاز است.

نکات مهم قبل از خرید پمپ آب خانگی ایرانی

نکات مهم قبل از خرید پمپ آب خانگی ایرانی
نکات مهم قبل از خرید پمپ آب خانگی ایرانی

قبل از خرید پمپ آب خانگی باید برخی از نکات را مانند تعداد طبقات، تعداد واحدها، متراژ واحدها و تعداد شیرهای آب ساختمان را بررسی کنید. به عنوان مثال یک پمپ آب برای ساختمان ۵ طبقه‌ای با ۲۰ واحد، با یک پمپ آب برای ساختمان ۱۰ طبقه‌ای که هر طبقه یک واحد دارد بسیار متفاوت است. برای ساختمان ۵ طبقه پمپی مورد نیاز است که حداکثر دبی بالایی داشته باشد و در ساختمان ۱۰ طبقه باید پمپی را انتخاب کنید که حداکثر ارتفاع را دارد.

از پمپ‌ آب خانگی چه زمانی باید استفاده کرد؟

از پمپ‌ آب خانگی چه زمانی باید استفاده کرد

این روزها بیشتر افراد به میزان اهمیت پمپ‌های خانگی پی برده‌اند زیرا بسیار کاربردی هستند و نبود آن زندگی روزمره را بهم می‌ریزد. در ادامه به برخی از کاربردهای پمپ آب خانگی اشاره‌ کرده‌ایم. اولین کاربرد مهم و حیاتی تقویت فشار آب است که در ساختمان‌های مرتفع به وضوح دیده می‌شود.

دومین کاربرد مهم پمپ‌ها در مجتمع‌های مسکونی احساس می‌شود. مجتمع‌های مسکونی هرچند معمولاً ارتفاع زیادی ندارند اما در هر طبقه تعداد واحدهای زیادی وجود دارد که بدون پمپ آب زندگی در این مجتمع‌ها مختل می‌شود.

در خانه‌های ویلایی که معمولا متراژ بالایی دارند، ممکن است آب به تمامی‌قسمت‌های خانه به خوبی نرسد، به همین دلیل باید از پمپ آب استفاده شود. شاید تصور کنید در خانه‌های ویلایی که تعداد طبقات و یا واحدها زیاد نیست به پمپ نیازی نیست اما سخت در اشتباهید. با استفاده از پمپ می‌توان آب را با فشار بالا به قسمت‌های مختلف خانه منتقل کرد.

بخوانید: کمپرسور باد پیستونی

بررسی انواع پمپ‌ آب خانگی

بررسی انواع پمپ‌ آب خانگی

با توجه به مزیت و کاربردهای فراوانی که پمپ‌های خانگی دارند، تولیدکنندگان این دستگاه انواع مختلفی را تولید می‌کنند. در ادامه انواع پمپ آب خانگی را بررسی می‌کنیم.

پمپ سانتریفیوژ

این پمپ‌ها به کمپرسور گریز از مرکز نیز معروف هستند و دارای انواع مختلفی هستند که متناسب با نوع و تعداد پروانه برای قسمت‌های مختلف استفاده می‌شود. نمونه‌های کوچک این دستگاه برای مصارف خانگی بسیار مناسب است.

پمپ محیطی

این پمپ‌ها برای قسمت‌هایی استفاده می‌شوند که ویژگی ارتفاع بسیار مهم است و در نقطه مقابل دبی ‌اهمیت زیادی ندارد.

پمپ بشقابی

ساختار این پمپ‌ها مشابه پمپ‌های سانتریفیوژ است. این پمپ به این صورت است که فاصله بین صفحات پره بسیارکم است و حالت بشقابی دارد. در این پمپ‌ها می‌توان به‌راحتی نسبت بین دبی و ارتفاع را در حالت متعادلی مشاهده کرد. از مزیت‌های اصلی این پمپ‌ها می‌توان به بی‌صدا بودن آن‌ها اشاره کرد.

پمپ جتی

این پمپ‌ها همان پمپ‌های بشقابی هستند با این تفاوت که در آن‌ها سعی شده است ارتفاع بیش ‌از اندازه بالا برود.

پمپ خود مکش

این پمپ‌ها برای استخر و چاه بسیار مناسب هستند.

بوستر پمپ خانگی

در خانه بیشتر از کمپرسور باد کوچک استفاده می‌شود و معمولاً با توجه به متراژ، ارتفاع و تعداد واحد هر ساختمان از ظرفیت‌های مختلفی برخوردار هستند.

نتیجه گیری

ایران کمپرسور یکی از شرکت‌های معتبر است که می‌توانید از طریق آن خرید پمپ آب خانگی ایرانی را به ‌راحتی انجام دهید. در زمان خرید پمپ آب خانگی باید به مشخصات آن‌که شامل میزان توان، حداکثر آبدهی، ارتفاع، قطر لوله ورودی و خروجی است، توجه شود.


پمپ آب خانگی ایرانی چیست؟

 پمپ آب خانگی ایرانی نیز جهت تقویت فشار آب در حوزه های خانگی و باغبانی نیز استفاده میشود، که در ابعاد کوچک و بزرگ که بصورت مشترک و یا مجزا برای هر واحد نیز استفاده میشود.

انواع پمپ آب خانگی ایرانی کدامند؟

انواع پمپ آب خانگی ایرانی شامل بوستر پمپ خانگی، پمپ آب جتی، پمپ سانتریفیوژ، پمپ آب بشقابی، پمپ آب خانگی با مخزن انبساط یا منبع تحت فشار و پمپ خانگی با کلید اتوماتیک است.
نمایش بیشتر

تیم تولید محتوای ایران کمپرسور

یک تیم ۴ نفره علاقمند به موضوعات و ابراز های صنعتی

نوشته های مشابه

‫۸ دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا