کمپرسور

کمپرسور باد آرایشگاه

امتیاز شما به این مقاله:

کمپرسور باد آرایشگاه ها برای دستگاه هایی مانند اسپری های رنگ استفاده می شود. کمپرسور باد یا فشرده سازه باد وسیله ای است کاربردی که با فشرده کردن هوا و آزاد سازی آن با سرعت بالا در صنعت های مختلف کاربرد دارد. یکی از گزینه‌هایی که از کمپرسور باد استفاده مفیدی می شود، آرایشگاه هاست.

کمپرسور در سایزها و ابعاد مختلف طراحی و ساخته می شود و با توجه به نوع آن مورد انتخاب خیلی‌ها قرار می گیرد. طوری که حتی در تجهیزات بسیار حساس از آن استفاده می شود و نتیجه بسیار موثری به همراه دارد. در این مطلب تصمیم داریم کمپرسور باد آرایشگاه ها را مورد بررسی قرار دهیم و هدف استفاده از این دستگاه در این حوزه را بیان کنیم.

هدف استفاده از کمپرسور باد برای آرایشگاه

هدف استفاده از کمپرسور باد برای آرایشگاه

کمپرسور باد در آرایشگاه‌ها به چه منظور استفاده می شود؟ این دستگاه در ابزارهای پنوماتیک نقش بسیار مفیدی ایفا می کند؛ مانند اسپری های رنگ، ابزارهای مخصوص جهت از بین بردن ضایعات که با تولید هوای فشرده نیروی لازم، بهره مندی از تجهیزات و دستگاه ها را فراهم می کند.

مطلب پیشنهادی: کمپرسور باد دندانپزشکی

برای خرید کمپرسور دندان پزشکی می توانید با شماره ۰۵۱۳۸۵۴۳۳۱۱ تماس بگیرید.

حال که نقش کمپرسور در آرایشگاه باخبر شدید، انتخاب بهترین و مناسبترین آن هم بسیار اهمیت دارد. یکی از سوالات رایج آرایشگرها این است که بهترین کمپرسور باد آرایشگاه کدام است و چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

ویژگی های کمپرسور باد مناسب این حرفه؛ از صدا تا وزن

در ادامه با ویژگی های مهم این دستگاه آشنا می شوید:

صدای کمپرسور

صدای کمپرسور

یکی از مهم ترین ویژگی هایی که هنگام خرید کمپرسور باد آرایشگاه باید به آن توجه کرد، میزان صدای دستگاه است. همانطور که خبر دارید آرایشگاه‌ها محیط‌های پر رفت و آمد و شلوغی هستند و ابزار و وسایل بسیاری در فضای آرایشگاه قرار دارد. برخی از ابزارهایی مانند سشوار صدای زیادی تولید می کند. بنابراین انتخاب کمپرسوری که صدای کمی داشته باشد، می‌تواند به کاهش صدا در فضای آرایشگاه کمک بزرگی کند.

مطلب پیشنهادی: کمپرسور باد آپاراتی

خوشبختانه یکی از نمونه های رایج این دستگاه مدل بی صدا است که برای کار در آرایشگاه بسیار پیشنهاد می شود.

امکان جابجایی آسان

بهترین کمپرسور باد مخصوص آرایشگاه مدل پرتابلی است که با امکان جابجایی آسان ارائه می شود. این مدل دستگاه وزن سبکی دارد و طراحی ساختاری آن بسیار کوچک است. اما در عین حال قدرت بالایی دارد و برای استفاده کارهای مختلف طراحی شده است.

مطلب پیشنهادی: کمپرسور باد ساختمانی

در حقیقت در وزن کمپرسور باد تاثیر بسیاری در نحوه استفاده آن دارد و هر چقدر وزن آن سبک تر باشد باعث استفاده آسان تر از دستگاه می شود. کمپرسورهای سایز ۱۰ و ۱۵ لیتر برای این نوع استفاده بسیار مناسب اند و به راحتی جابجا می‌شوند.

میزان فشار

میزان فشار هوای تولید شده توسط کمپرسور چقدر باشد بهتر است؟ هنگام انتخاب کمپرسور باید میزان فشار ایده‌آل آن را مشخص کنید. فشار ایده آل بر اساس تجهیزات و دستگاه های مورد استفاده در آرایشگاه مشخص می شود و فشار بیش از حد ممکن است باعث آسیب دیدگی دستگاه های این حرفه شود. البته فراموش نکنید از این دستگاه در آرایشگاه ها برای تجهیزات مختلف استفاده می شود. بنابراین انتخاب دستگاهی که دارای فشار های متفاوتی باشد بهترین گزینه است.

کمپرسور رنگ افشان؛ مهم ترین ابزار آرایشگاهی

کمپرسور رنگ افشان؛ مهم ترین ابزار آرایشگاهی

یکی از مهم ترین کمپرسور بادهایی که در فضای آرایشگاه استفاده می شود، کمپرسور مخصوص رنگ افشان است که از دو قسمت اصلی نگهدارنده قلم و شلنگ ساخته می شود. نحوه عملکرد این دستگاه متناسب با رنگ دانه های داخل مخزن است.

مطلب پیشنهادی: تعمیر پمپ باد

درون دستگاه یک سوزن قرار گرفته که رنگدانه ها را از طریق فشار هوا منازل به بیرون پخش می کند. معمولاً نازل های کمپرسور به دو شکل ساخته می شود؛ تک کاره و عملکرد دوگانه. مدل دوگانه استفاده های بیشتری دارد و برای دستگاه های آرایشگاهی مناسب تر است. همچنین کنترل بیشتری را نزد آرایشگرها قرار می دهد.

برای خرید کمپرسور دندان پزشکی می توانید با شماره ۰۵۱۳۸۵۴۳۳۱۱ تماس بگیرید.

نحوه استفاده از کمپرسور باد در آرایشگاه ها

نحوه استفاده از کمپرسور باد در آرایشگاه ها

کمپرسور هوا نه تنها برای رنگ افشان بلکه برای آرایش صورت هم مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از موارد پر کاربرد، زدودن موهای خرد شده در اطراف گردن مشتریان است. در واقع این دستگاه می‌تواند در کنار دیگر تجهیزات استفاده مفید و کاربردی داشته باشد و به تمیز بودن کار آرایشگر کمک کند.

مطلب پیشنهادی: نحوه کاربرد کمپرسور باد

در کنار کاربردی بودن این دستگاه باید با نحوه استفاده از آن هم آشنا شوید. در ادامه چند نکته کاربردی و ساده به شما کمک می کند از کمپرسور باد در آرایشگاه به بهترین نحو احسن استفاده کنید و عمر مفید دستگاه را افزایش دهید:

اولین نکته؛ بالا قرار دادن دستگاه

اولین نکته‌ای که باید در نحوه استفاده از پمپ دستگاه در آرایشگاه دقت کنید قرار دادن آن بالاتر از سطح زمین است. این کار به افزایش طول عمر دستگاه بسیار کمک می‌کند و موجب می‌شود به بهترین نحوه از آن استفاده کنید.

مطلب پیشنهادی: کمپرسور منگنه

بسیاری از آرایشگرها هنگام زدودن ضایعات کمپرسور هوا را مستقیماً روی زمین نگه می دارند. اگرچه ممکن است این روش ابتدا بهترین روش به نظر برسد. اما بعد از مدتی دستگاه با گرفتگی روبرو می شود و ناگهان از کار می افتد.

تمیز کردن مرتب فیلتر کمپرسور

برای این که از کمپرسور برای مدت طولانی بدون هیچ مشکلی استفاده کنید، تمیز کردن فیلتر کمپرسور را بعد از هر بار استفاده فراموش نکنید. تنها لازم است قسمت مکش دستگاه را بررسی نمایید و هر زمان که لازم است آن را تمیز کنید. حین تمیز کردن فیلتر دقت داشته باشید که طبق دستورالعمل پیش بروید.

تخلیه آب مخزن هر دو هفته یکبار

در کنار این موارد گفته شده تخلیه آب مخزن را فراموش نکنید. تخلیه آب مخزن کمپرسور باد باید هر دو هفته یکبار انجام شود. در صورت انجام ندادن آن احتمال این که آب باعث ایجاد خوردگی در کمپرسور هوا شود بسیار زیاد است و در پی آن مشکلات دیگری هم رخ می دهد.

تعویض روغن هر ۶ ماه یکبار

دیگر نکته کلیدی برای استفاده از این دستگاه آرایشگاه تعویض روغن کمپرسور باد است. تعویض روغن باید هر ۶ ماه یکبار انجام شود تا کمپرسور به درستی کار کند و مشکلی برای آن پیش نیاید.

برای خرید کمپرسور دندان پزشکی می توانید با شماره ۰۵۱۳۸۵۴۳۳۱۱ تماس بگیرید.

سوالات متداول

کمپرسور باد در آرایشگاه‌ها به چه منظور استفاده می شود؟

این دستگاه در ابزارهای پنوماتیک نقش بسیار مفیدی ایفا می کند؛ مانند اسپری های رنگ، ابزارهای مخصوص جهت از بین بردن ضایعات که با تولید هوای فشرده نیروی لازم، بهره مندی از تجهیزات و دستگاه ها را فراهم می کند.

نحوه استفاده از کمپرسور باد در آرایشگاه چگونه است؟

کمپرسور هوا نه تنها برای رنگ افشان بلکه برای آرایش صورت هم مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از موارد پر کاربرد، زدودن موهای خرد شده در اطراف گردن و لباس مشتریان است. در واقع این دستگاه می‌تواند در کنار دیگر تجهیزات استفاده مفید و کاربردی داشته باشد و به تمیز بودن کار آرایشگر کمک کند.

نتیجه گیری

کمپرسور باد ابزاری است که با تولید هوای فشرده امکان بهره مندی دیگر دستگاه ها را ایجاد می کند. نحوه کارکرد آنها برپایه کاهش حجم هوا و عوامل فیزیکی مانند پیستون می ‌باشد که نتیجه آن تولید فشار و دمای باد متراکم شده است.

این وسیله به عنوان یک ابزار کاربردی در آرایشگاه ها نتایج مثبت فراوانی دارد و برای ابزارهای مختلف آرایش‌های به عنوان یک نیروی محرکه استفاده می شود. قیمت کمپرسور باد برای آرایشگاه متفاوت است و شما می توانید برای استعلام قیمت با شماره ۰۵۱۳۸۵۴۳۳۱۱ تماس بگیرید. این مقاله توسط ایران کمپرسور تهیه شده و شما می توانید نظر خود را با کاربران دیگر به اشتراک بگذارید

نمایش بیشتر

تیم تولید محتوای ایران کمپرسور

یک تیم ۴ نفره علاقمند به موضوعات و ابراز های صنعتی

نوشته های مشابه

‫۹ دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا