آپدیت شده در: ۲۳ شهریور ۱۴۰۰

رشد صنایع مختلف با استفاده از کمپرسور صنعتی

کمپرسور صنعتی
به اشتراک بگذارید

کمپرسور از جمله دستگاه‌های مکانیکی است که از انواع و اشکال مختلفی تشکیل می‌شود و کاربرد زیادی در صنایع مختلف نیز دارد. به نوعی می‌توان گفت که وجود کمپرسور در هر کارگاه و کارخانه‌ای بسیار لازم و ضروری است. از این دستگاه برای افزایش فشار سیالاتی که قابلیت تراکم پذیری دارند استفاده می‌شود که کاربرد اصلی کمپرسور‌ صنعتی افزایش فشار گاز‌ها با متراکم کردن آن‌ها است. کمپرسور‌ها به طور کلی از دو بخش تشکیل می‌شوند که عبارت‌انداز: قسمت مکش و قسمت دهش. قسمت مکش این دستگاه فشار‌های بسیار زیادی را ساپورت می‌کند و در قسمت دهش نیز قابلیت ساپورت فشار تا 600 بار را دارد . البته در هر کدام از نوع‌های کمپرسور‌ این اعداد تفاوت دارد.

کمپرسور‌ صنعتی چیست؟

همانطور که گفته شد این دستگاه کاربرد‌های فراوان و گسترده‌ای دارد. وجود آن را می‌توان در خانه‌ها، کارگاه‌ و کارخانه‌ها مشاهده کرد. یکی از دلایل با اهمیت بودن این دستگاه برای آن است که بسیاری از صنعت‌های بزرگ کشور به آن وابستگی دارد و حتی در فرایند استخراج نفت نیز از این دستگاه‌ استفاده می‌شود.

 • در خطوط انتقال گاز سراسری از کمپرسور‌ها برای جلوگیری از اتلاف انرژی بهره می‌گیرند.
 • برای آن که بتوان حجم مخازن را در هنگام نگهداری و ذخیره سازی آن‌ها کاهش داد، از کمپرسور‌ها استفاده می‌کنند.
 • برای بازیابی منابع نفتی در زیر زمین نیاز به تزریق گاز‌ها است که برای تزریق گاز‌ها استفاده از کمپرسور‌ها بسیار مناسب و کارآمد است.
 • در سیستم تبرید، کمپرسور‌ها، برای افزایش فشار گاز جهت میعان مورد استفاده قرار می‌گیرند.
 • کمپرسور‌ها نقش اصلی را در سیستم پنوماتیک ایفا می‌کنند که این سیستم در صنعت‌های مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • از کمپرسور باد صنعتی می‌توان برای افزایش فشار گاز برای انجام بسیاری از واکنش های شیمایی نیز استفاده کرد.
 • بسیاری از صنایع موجود در کشور مانند نساجی و چوب برای ساخت وسایل و تجهیزات مختلف به کمپرسورها نیاز دارند.
 • هنگامی که برای رنگ کاری از پیستوله استفاده شود وجود کمپرسور‌ها لازم و ضروری است.
 • از کاربرد‌های مهم‌تر پمپ باد صنعتی به استفاده از آن در پالایشگاه‌ها می‌توان اشاره کرد. در پالایشگاه‌ها با استفاده از این دستگاه گاز را فشرده کرده و سپس آن را به خطوط توزیع، انتقال می‌دهند.

 

بخوانید: درایر تبریدی

انواع مختلف کمپرسور صنعتی

کمپرسور‌ها همانطور که گفته شد کارایی‌هایی زیادی در صنایع مختلف دارند. همین کارایی زیاد آن‌ها سبب شده تا این دستگاه شامل انواع مختلفی شود. به طور کلی کمپرسور‌ها را می‌توان بر اساس نوع عملکرد در دو گروه دسته بندی کرد. این دو گروه شامل موارد زیر می‌شوند:

 • کمپرسور‌های دینامیکی
 • کمپرسور‌های جابه‌جایی مثبت

هر کدام از این موارد خود نیز شامل زیر مجموعه‌هایی می‌شوند که عملکرد مشابه‌ای دارند. در ادامه با این دستگاه‌ها و انواع آن‌ها بیشتر آشنا می‌شویم.

کمپرسور دینامیکی

در کمپرسور دینامیکی شاهد آن هستیم که انتقال انرژی به سیال به طور مداوم اتفاق می‌افتد. از این مدل کمپرسور صنعتی معمولا در فشار پایین و دبی‌های بالا استفاده می‌کنند. کمپرسور‌های دینامیکی، دارای دو نوع مختلف است که عبارت اند‌از: کمپرسور دینامیکی محوری و کمپرسور دینامیکی شعاعی. به مدل محوری این مدل از کمپرسور‌ها، گریز از مرکز نیز گفته می‌شود و همچنین نام دیگر مدل شعاعی آن توربینی است.

تفاوت اصلی‌ که مابین کمپرسور دینامیکی و جابه‌جایی مثبت وجود دارد جریان و فشار است. کمپرسور‌های دینامیکی با فشار ثابت کار می‌کنند و اما کمپرسور جابه‌جایی مثبت نیازمند جریان ثابت هستند. از دیگر مواردی که باید در مورد کمپرسور‌های صنعتی بدانید این است که این دستگاه بسیار تحت تاثیر عوامل و شرایط بیرونی است و اندکی تغییر در جریان ورودی می‌تواند ظرفیت را تا حد زیادی افزایش دهد. همانطور که گفته شد کمپرسور‌های دینامیکی  شامل  جریان شعاعی و جریان محوری هستند که در ادامه با آن‌ها بیشتر آشنا می‌شویم.

کمپرسور جریان شعاعی: کمپرسور‌های گریز از مرکز یک مزیت و ویژگی بزرگ دارند و آن هم جریان شعاعی آن است. برای ایجاد جریان شعاعی، هوا از پره‌هایی وارد مرکز پروانه دواری می‌شود. در این بخش هوا به وسلیه‌ی نیرو‌های گریز از مرکز از قسمت پروانه‌های دوار خارج می‌شود. در ادامه هوا برای تبدیل انرژی جنبشی به فشار استاتیکی وارد یک محفظه‌ی حلزونی می‌شود پس از آن به مرکز پروانه دوار دیگری انتقال می‌یابد. در هر مرحله از فرایند این کمپرسور، سرعت هوا افزایش پیدا می‌کند که این افزایش سرعت سبب افزایش دمای هوا نیز می‌شود از این رو در هر بخش از خنک کننده‌ها نیز استفاده شده است.

کمپرسور جریان محوری: کمپرسور جریان محوری یکی دیگر از انوع کمپرسور صنعتی است که زیر مجموعه کمپرسور‌های دینامیکی قرار می‌گیرد. در این کمپرسور همانطور که از نامش مشخص است شاهد جریان محوری هستیم. هوا در این دستگاه از بین ردیف‌های مشخص شده‌ای عبور می‌کند که این قسمت‌ها دارای پره‌های ثابت و متحرک هستند. عبور از این پره‌ها سبب می‌شود که سرعت هوا افزایش یابد و همچنین انرژی جنبشی به فشار تبدیل می‌شود.

کمپرسور جابه‌جایی مثبت

یکی دیگر از انواع کمپرسور‌ها، کمپرسور جابه‌جایی مثبت است که خود نیز انواع مختلفی دارد. از انواع این دستگاه می‌توان به کمپرسور رفت و برگشتی و همچنین کمپرسور دوار اشاره کرد. کمپرسور‌های جابه‌جایی مثبت نیز در صنعت‌های مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد و از آن دسته کمپرسور‌های کارآمد با کارایی بالا است. در ادامه با انواع این مدل از کمپرسور صنعتی بیشتر آشنا می‌شویم.

کمپرسور رفت و برگشتی: کمپرسور‌های رفت و برگشتی یا همان کمپرسور سیلندر پیستونی از جمله قدیمی‌ترین کمپرسور‌ها هستند که در دو شکل مختلف وجود دارند. این شکل‌ها عبارت انداز:

 • شکل‌های یک طرفه
 • شکل‌های دو طرفه

 

بخوانید: انواع کمپرسور باد

 

از کمپرسور‌های رفت و برگشتی می‌توان به شیوه‌های مختلفی استفاده کرد. از آن‌ها می‌توان به صورت ثابت یا محرک بهره گرفت و همچنین استفاده از آن به صورت تک مرحله‌ای و یا چند مرحله‌ای است. کمپرسور‌های رفت و برگشتی در ابعاد کوچک و بزرگ در بازار موجود است که مدل‌های کوچک آن از 5 تا 30 اسب بخار به صورت متناوب کار می‌کند اما مدل‌های بزرگ آن بیش از 1000 اسب بخار کار می‌کند که بیشتر کاربرد‌های بزرگ صنعتی و یا نفتی دارد.

کمپرسور دوار: در این مدل از کمپرسور صنعتی دو مارپیج دوار استفاده شده که روی هم کار می‌کنند. این دستگاه گاز‌ها را با فشار بسیار زیاد به یک محیط و فضای کوچک می‌فرستند. این دستگاه اکثر کاربرد‌های تجاری و صنعتی دارد.

دسته بندی کمپرسور صنعتی

توجه داشته باشید که کمپرسور صنعتی علاوه بر آنکه بر اساس نوع عملکرد آنها تقسیم بندی می شوند، بلکه می توان آنها را بر اساس سیستم روانکاری نیز دسته بندی کرد به از مهمترین این دسته بندی ها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

کمپرسورهای صنعتی بدون روغن

کمپرسور صنعتی بدون روغن بدون استفاده از روغن مورد استفاده قرار می گیرد و هیچ گونه پمپ روغنی نیز در آن مورد استفاده نشده و تمام قطعات و تجهیزات آن به وسیله هوا روانکاری شده و دیگر هیچ امکانی برای روغن کاری این محصولات وجود ندارد. از مهمترین صنایعی که از کمپرسور صنعتی بدون روغن مورد استفاده قرار می گیرد می توان به صنعت مواد غذایی، خودروسازی و ساختمان سازی اشاره کرد.

کمپرسورهای صنعتی روغنی

این مدل از کمپرسورها با استفاده از روغن کار می کند که روغن مورد نیاز آن به مخزن تعبیه شده ریخته شده و از طریق پمپ به قسمت های مختلف انتقال داده  می شود. لازم است بدانید که در این مدل از کمپرسورها امکان روغن کاری قطعات و تجهیزات این محصول وجود داشته است و استفاده کنندگان می توانند با توجه به کارکرد کمپرسور خود، اقدام به روانکاری و روغن کاری قطعات این محصول بپردازند. البته در بسیار از مواقع پمپ روغن در این دستگاه تا کوچکترین قطعات را نیز مورد روغن کاری قرار می دهد.

قطعات کمپرسور صنعتی

کمپرسور صنعتی از کارکرد و کارایی بسیار بالایی برخوردار می باشد که هر صنعتی می تواند با توجه به مزایا و معایب استفاده از هریک از انواع این محصولات یکی از بهترین و بی نظیرترین آن را تهیه و مورد استفاده قرار دهد. از مهمترین و اصلی ترین قطعات کمپرسور صنعتی می توان به موارد زیر اشاره کرد که آشنایی با هر یک از این قطعات بی شک می تواند شما را در نحوه ی نگهداری و استفاده از این محصول بیشتر یاری کند:

موتور کمپرسور باد

قلب هر کمپرسور باد صنعتی در واقع موتور آن میباشد.با توجه به نیازتان و اینکه ایا نیاز به موتوری دارید که دائما کار کند و یا اینکه چند بار فشار باد نیاز دارید،موتور بدون روغن یا روغنی میخواهید،ایا برق سه فاز دارید یا برق تکفاز.این ها بخشی از سوالاتیست که قبل از خرید کمپرسور باید به انها پاسخ دهید.مثلا اگر کار حساسی دارید و نباید رطوبت داخل هوای فشرده باشد(مانند مواد غذایی) بهتر هست از موتور های بدون روغن استفاده نمایید.

مخزن کمپرسور

مخازن کمپرسور به شکلی طراحی شده اند که بتوانند حجم و مقدار بسیار بالایی از هوا را تحمل کرده و انفجاری نیز در این مخزن ها صورت نگیرد. به شکل طبیعی بایستی مخزن کمپرسور صنعتی بتواند میزان فشار 8 تا 13 بار را داشته باشد. شرکت های سازنده و طراحی این مخزن ها از مرغوب ترین و بهترین انواع آلیاژها برای ساخت این مخزن ها استفاده می کنند که بتواند از بالاترین میزان مقاومت برخوردار باشند.

شیر یکطرفه کمپرسور

از دیگر قطعات استفاده شده در ساخت کمپرسور صنعتی می توان شیر یکطرفه کمپرسور اشاره کرد که عملکرد این شیر به گونه ای است که هوای فشرده شده را به پشت شیر انتقال داده و با فشرده شدن فنرهای تعبیه شده در این دستگاه، هوای فشرده شده به درون مخزن راه پیدا می کنند.

سوپاپ اطمینان

سوپاپ اطمینان برای جلوگیری از ورود هوایی پر فشار اضافی و امنیت بیشتر مخزن در کمپرسور صنعتی استفاده شده است. در صورت بالا بودن فشار هوای فشرده شده در مخزن، سوپاپ اطمینان فعال شده و هوای اضافه را به سمت بیرون از کمپرسور صنعتی هدایت می کند.

سنسور حرارتی کمپرسور صنعتی

سنسورهای حرارتی در کمپرسور صنعتی می تواند بهترین گزینه برای ایجاد امنیت در این محصولات باشد چرا که در صورت بالا بودن دمای داخلی کمپرسور صنعتی، این سنسور فعال شده و هشدار لازم را به استفاده کنندگان می دهد و وقتی این گرما از میزان حد نرمال رد شود، دستگاه به شکل خودکار خاموش می شود.

گیج فشار

از مهمترین تجهیزات و قطعات مورد استفاده در کمپرسور صنعتی می توان به گیج فشار اشاره کرد که این قطعه برای اندازه گیری میزان فشار موجود در داخل مخزن مورد استفاده قرار می گیرد. در صورتی که میزان فشار بیش از حد باشد، بایستی دستگاه را از برق جدا کرد و اجازه دهید تا هوا و فشار اضافه آن کاهش یابد.(با استفاده از سوپاپ اطمینان یا باز کردن شیر خروجی باد کمپرسور.)

فیلتر کمپرسور

فیلتر هوا در کمپرسور باد صنعتی همانند سایر کمپرسورهای باد باید وجود داشته باشد.وظیفه آن جلوگیری از زرود انواع ریزگردها و رطوبت به داخل موتور میباشد.در صورتیکه فیلتر هوا را حذف کنید احتمال ورود رطوبت و ذرات گردوغبار به داخل موتور افزایش پیدا کرده وباعث سوختن موتور کمپرسور باد صنعتی خواهد شد.

 

مزایای تولید کمپرسور صنعتی

در ابتدای آن که  کمپرسورها وارد صنعت‌های مختلف شدند کمتر کسی می‌توانست تاثیر بسیار زیاد آن را در بخش تولید حدس بزند. اما رفته رفته توانست جای خود را در بسیاری از مشاغل باز کند و به یکی از مهم‌ترین ابزارآلات بسیاری از کارخانه و کارگاه‌ها تبدیل شود. به طور کلی کمپرسور باد صنعتی مزایای زیادی را به همراه دارد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • راحت و آسان‌تر شدن فرایند تولید
 • کاهش فعالیت نیروی انسانی
 • افزایش کیفیت محصولات و کالا‌های تولیدی

شاید بتوان دلیل اصلی محبوبیت بیش از اندازه کمپرسور‌ها راحت و آسان‌تر شدن کار ها دانست. قبل از کمپرسور‌ها برای آن که بتوان محصولی را تولید کرد صاحبان کارخانه‌ها با مشکلات و دغدغه‌های بسیاری مواجه بودند و در این بین احتمال آسیب دیدن نیرو‌های انسانی نیز وجود داشت. اما با ورود کمپرسور باد صنعتی تحول عظیمی در فرایند تولید شکل گرفت و دیگر روش‌های قدیمی منسوخ شد.

کمپرسور‌ها با ورود خود سبب راحتی و آسان شدن کار‌ها شدند و دیگر نیاز نیست که نیروهای انسانی ساعت بسیار زیادی مشغول کار باشند و حتی جان خود را به خطر بیندازند. همچنین می‌توان گفت که انجام کار‌ها به وسیله‌ی نیروی‌ انسانی احتمال خطا را افزایش می‌دهد اما کمپرسور‌ها با کاهش دادن این احتمال سبب افزایش کیفیت محصولات شده‌اند. از این رو می‌توان گفت که کارخانه و کارگاه برای رونق و توسعه کسب و کار خود نیازمند استفاده از کمپرسور‌ها هستند.

نگهداری از کمپرسور صنعتی

در نظر داشته باشید که کمپرسورهای صنعتی نیاز به نگهداری بسیار بالایی دارد که از مهمترین نکات مورد توجه در نگهداری از کمپرسورهای صنعتی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

-شیر تخلیه: استفاده شده در کمپرسورهای صنعتی را همیشه مورد بررسی قرار دهید تا در صورت بروز هرگونه مشکل آن را برطرف کنید.(برای تخلیه مایعات داخل مخزن و جلوگیری از زنگ زدگی و پوسیدن مخزن استفاده میشود که بسیار حائز اهمیت میباشد.)

-فیلتر هوا: فیلتر هوا نیز از دیگر مهمترین قطعات کمپرسور صنعتی می باشد که بایستی به شکل دوره ای مورد بررسی واقع شود معمولا توصیه می شود که بین 3 تا 6 ماه این قطعه را حتما چک کنید و از سالم بودن آن اطمینان حاصل نمایید.

-نشتی مخزن: از دیگر مهمترین نکاتی که بایستی در نگهداری از کمپرسور صنعتی به آن توجه داشته باشید می توان به نشتی مخزن اشاره کرد لازم است بدانید که حدود 25 درصد از هوای فشرده دستگاه مذکور، هدر می شود و اگر نتوانید این مشکل را برطرف کنید، نخواهید توانست عملکرد بسیار خوبی را از این دستگاه مشاهده نمایید

بهترین برند کمپرسور باد صنعتی

کمپرسور باد صنعتی امروزه در برندها و انواع بسیار متنوعی در ویترین فروشگاه های حقیقی و مجازی واقع شده اند که شما می توانید با توجه به صنعتی که در آن مشغول هستید یکی از بهترین و مناسب ترین این برندها را تهیه و مورد استفاده قرار دهید. از بهترین و با کیفیت ترین برند کمپرسور صنعتی می توان به کمپرسور های صنعتی شرکت ایران کمپرسور اشاره نمود.

شرکت کمپرسور سازی ایران کمپرسور سعی بر آن دارد تا با استفاده از بهترین و مرغوب ترین قطعات مورد نیاز، یک محصول شگفت انگیز را طراحی و عرضه کند. شما نیز میتوانید برای اخذ راهنمایی و مشاوره های لازم در خصوص خرید بهترین کمپرسورباد صنعتی مورد نیازتان، با همکاران ما در تماس بوده و راهنمایی ها و مشاوره های لازم را دریافت کنید و یکی از بهترین کمپرسورهای باد صنعتی را تهیه و خریداری کنید.

نتیجه گیری

در این مقاله توضیح دادیم که کمپرسور صنعتی چیست؟، چه کاربرد هایی دارد و چگونه کار می‌کند تا شما بیشتر با آن آشنا شوید. اگر شغل و حرفه شما به گونه‌ای است که می‌خواهید از این کمپرسور ها استفاده کنید حتما با دقت بیشتر مطالعه کنید تا بسته به نیازتان بهترین کمپرسور را از فروشگاه اینترنتی ایران کمپرسور خریداری نمایید.

امیدواریم این مقاله تا حدودی شما را در انتخاب و خرید شما نزدیک کرده باشد و بتوانید ابزار کار مناسبی برای خود در کارگاه و یا مکانی که در آن فعالیت صنعتی انجام می‌دهید، انتخاب کنید. ممنون که تا آخر این مقاله با ما بودید  و این مقاله را مطالعه کردید.

برگشت به بالا
۱۴۰۰/۰۶/۰۳  ۱۲:۲۴

سلام

۱۴۰۰/۰۶/۰۳  ۱۲:۲۵

قیمت سوپاپ اطمینان کمپرسور باد کوچک با رزوه ۱/۴ چنده

۱۴۰۰/۰۶/۰۳  ۱۲:۲۶

سلام.75 هزار تومن

۱۴۰۰/۰۶/۱۰  ۱۳:۰۳

سلام وقت بخیر

۱۴۰۰/۰۶/۱۵  ۱۵:۱۲

سلام قیمت قطع کن رو میخواستم

۱۴۰۰/۰۶/۱۵  ۲۱:۵۸

سلام وقت بخیر

۱۴۰۰/۰۶/۱۵  ۲۱:۵۹

یه کمپرسور دو سیلندر ۵۰ لیتری میخوام میشه راهنمایی کنید

۱۴۰۰/۰۶/۱۶  ۱۱:۱۵

سلام وقت بخیر-لطفا تماس بگیرید

۱۴۰۰/۰۶/۱۷  ۱۷:۴۶

سلام

۱۴۰۰/۰۶/۱۷  ۱۷:۴۷

کمپرسور هوا ۵۰ لیتری سیلندری چه قیمته

۱۴۰۰/۰۶/۱۸  ۱۲:۵۱

سلام

۱۴۰۰/۰۶/۱۸  ۲۲:۲۱

سلام خسته نباشید در سایتتون انواع کمپرسور های 10لیتری از 2.300تا 3.800دارید و موتور همشون هم 1/4هستش بی زحمت فرقشون چیه؟ من یه کارگاه نجاری کوچک دارم و دنبال یه کمپرسور یخچالی برای رنگ کاری میگردم کارمم سنگین نیست زیاد نمیدونم 10لیتری جواب میده یا نه. نظر شما چیه؟

۱۴۰۰/۰۶/۱۸  ۲۲:۴۳

سلام موتور یخچال دانفوس چند؟؟

۱۴۰۰/۰۶/۲۰  ۱۰:۱۱

salam

۱۴۰۰/۰۶/۲۰  ۱۰:۱۱

hastin?

۱۴۰۰/۰۶/۲۱  ۱۱:۵۰

سلام این قیمت های امروزه ؟

۱۴۰۰/۰۶/۲۱  ۱۱:۵۷

سلام

۱۴۰۰/۰۶/۲۱  ۱۱:۵۸

قیمت کلید اتومات دیجیتال کمپرسور باد(CYA-B2) و

۱۴۰۰/۰۶/۲۱  ۱۲:۰۰

کلید اتومات دیجیتال کمپرسور باد(CYA-B2) و همچنین مدل Lefoo را بفرمایید

۱۴۰۰/۰۶/۲۱  ۱۲:۰۱

سلام

۱۴۰۰/۰۶/۲۱  ۱۲:۰۱

قیمت کلید اتومات دیجیتال کمپرسور باد(CYA-B2) را بفرمایید

۱۴۰۰/۰۶/۲۲  ۰۷:۵۷

سلام

۱۴۰۰/۰۶/۲۲  ۰۷:۵۷

وقت بخیر

۱۴۰۰/۰۶/۲۲  ۰۷:۵۸

جسارتا شما مشهد هستید؟

۱۴۰۰/۰۶/۲۲  ۰۷:۵۸

۱۴۰۰/۰۶/۲۲  ۰۹:۳۳

سلام.بله مشهد هستیم

۱۴۰۰/۰۶/۲۵  ۱۷:۵۹

با سلام

۱۴۰۰/۰۶/۲۵  ۱۸:۰۰

پرشر سوئیچ کمپرسور باد stream در چه بازه عمل میکنه

۱۴۰۰/۰۶/۲۵  ۱۸:۰۰

وآیا پرداخت در محل هم دارید؟؟

۱۴۰۰/۰۶/۲۶  ۱۲:۴۵

سلام

۱۴۰۰/۰۶/۲۶  ۱۲:۴۶

پرشر سوئیچ مدل MDR53/11 کندور دارید ؟

۱۴۰۰/۰۶/۲۶  ۲۲:۴۵

سلام قربان. واشرنگهدارنده فنر سوپاپ ظرفیت 485 لیتر welded air receiver موجود دارین. خیلی عجله ای لازم دارم؟؟؟

۱۴۰۰/۰۶/۲۶  ۲۲:۴۶

البته رینگهای کوچیک و بزرگش روهم لازم دارم..... اگه هست.

۱۴۰۰/۰۶/۲۶  ۲۲:۴۹

09155149443 لطفا اگه ممکنه با این تلفن تماس بگیرید.... یا حداقل خبرش رو بدین

۱۴۰۰/۰۶/۳۱  ۱۰:۴۷

سلام

۱۴۰۰/۰۶/۳۱  ۱۰:۴۷

قیمت کمپرسور باد ۳۵۰ لیتری و ۵۰۰ لیتری تسمه ای را میخوام

۱۴۰۰/۰۶/۳۱  ۱۱:۴۵

پمپ بادخونگی میخواستم قیمت چقدردرمیاد

۱۴۰۰/۰۶/۳۱  ۱۶:۳۷

سلام از 2/400 هزارتومن هست به بالا

۱۴۰۰/۰۶/۳۱  ۱۷:۴۷

سلام

0 : 0 : 0
مدير فني: ٠٩٣٦١١٥١٦٨٥
مدير فروش: ٠٩١٥٣٣٣٣٥٣٣
دفتر مركزي: ٠٥١٣٨٥٩٥٣٣٣
پشتيباني سايت: ٠٩١٥١٥١٥١٥٤
واحد گارانتي و خدمات: ٠٥١٣٨٥٤٣٣١١